Karta Revolut za darmo dla każdego. Tak aplikacja świętuje pół miliona użytkowników w Polsce

Coraz popularniejszy w Polsce Revolut zyskał w naszym kraju już pół miliona użytkowników. Co więcej, przybywa ich 50 tys. każdego miesiąca. Z tej okazji wszyscy nowi użytkownicy dostaną kartę płatniczą za darmo.
Zobacz wideo

Revolut działa dopiero od 4 lat. W Europie ma ponad 5 mln klientów, którzy zdążyli dokonać 500 milionów transakcji na łączną kwotę 75 mld dolarów. W Polsce z Revoluta korzysta pół miliona osób, a  popularność aplikacji podkreśla fakt, że krakowskim biurze firmy pracuje ponad 500 osób. Dla porównania, w londyńskiej centrali firmy zatrudnionych jest 277 pracowników.

Z okazji zdobycia 500 tys. użytkowników w Polsce Revolut przygotował bardzo atrakcyjną promocję. Wszyscy nowi klienci otrzymają kartę płatnicząza darmo oraz 10 zł na start.

Revolut konkurencją dla banków

Działający od 2015 r. Revolut szybko okazał się strzałem w dziesiątkę dla osób, które często podróżują i szukają łatwego i taniego sposoby na konto walutowe. Aplikacja dostępna zarówno w postaci konta osobistego, jak firmowego umożliwia - jak mówią sami jej twórcy - "globalne płatności i przelewy bez absurdalnie wysokich kursów wymiany". Aplikacja pozwala płacić w 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany z relatywnie niską opłatą w wysokości 0,5 proc. za przelewy powyżej 20 tys. zł miesięcznie. Wypłaty z bankomatów za granicą są obarczone 2-procentową opłatą, ale dopiero powyżej 800 zł.

Poprzez aplikację możemy ponadto wykupić ubezpieczenie w cenie od 1 funta dziennie. Revolut pozwala także na szybkie przesyłanie pieniędzy pomiędzy znajomymi, ustawienie płatności cyklicznych, szybkie blokowanie karty czy wymianę pieniędzy na kryptowaluty obsługiwane przez aplikację.