Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy 21 lipca zrobimy zakupy w sklepach?

Niedziel handlowych w tym roku jest mniej niż w ubiegłym. Wszystko za sprawą uchwalonej przez Sejm ustawy o ograniczeniach w handlu w dni świąteczne, obowiązującej od marca 2018 r. Czy więc 21 lipca zrobimy zakupy w większych sklepach?
Zobacz wideo

Odpowiedź jest tutaj jednoznaczna, 21 lipca to niedziela niehandlowa, więc zakupy w Biedronce Lidlu czy np. sklepach francuskiej sieci Auchan, nie będą możliwe. Chyba, że któryś z nich jest zlokalizowany na terenie np. dworca kolejowego. 

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która wprowadziła podział na niedziele handlowe i niehandlowe, daje też możliwość zrobienia niewielkich, podstawowych zakupów w sklepach na stacjach benzynowych oraz małych, osiedlowych placówkach handlowych, gdzie w tym dniu obsługuje właściciel lub ktoś z jego najbliższej rodziny.

Warto też pamiętać, że zgodnie z nowym prawem, więcej niedziel handlowych niż w lipcu jest w kwietniu oraz grudniu, czyli w miesiącach, w których są święta Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia.  

Niedziele handlowe. W 2020 roku zakaz handlu jeszcze ostrzejszy

Trzeba też tutaj przypomnieć, że rok 2018, kiedy mieliśmy dwie niedziele handlowe w miesiącu oraz obecny, kiedy jest jedna, są przyzwyczajaniem nas klientów do całkowitego zamknięcia sklepów w siódmym dniu tygodnia w przyszłym roku. Oczywiście wyjątki, o których informowaliśmy powyżej, zostaną utrzymane. 

Tak więc doprecyzowując, w 2020 roku niedziele handlowe wypadną jedynie siedem razy w ciągu dwunastu miesięcy.

Więcej o:
Komentarze (6)
Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy 21 lipca zrobimy zakupy w sklepach?
Zaloguj się
 • żararaka straszny

  Oceniono 3 razy 3

  My mieszkańcy Lipnic Cesarskich po wielogodzinnej naradzie dotyczących handlowych niedziel żądamy aby od takowej najbliższej, toalety na dworcach PKP były bezpłatne( do tej pory 2.50) lub po okazaniu paragonu na zakup towaru na minimum 49,99 wydawanych przez galerie lub sieć sklepów wielkopowierzchniowych tegoż dnia. W na naradzie- dyskusji brała cała część naszego społeczeństwa czyli 37 osób( lista obecności do wglądu w sekretariacie sołtysa).

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 5 razy 3

  To wreszcie" redaktor- informator" Podpisuję się z małych czy dużych liter alfabetu?." Dinozaur" który wiernie przecierał szlaki w tym tak ważnym dziale zawsze ale to zawsze podpisywał się z dużych czyli UZ!!!!!!!!!!!!!!

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 2 razy 2

  Żądamy zainstalowania schodów ruchomych wzorowanych na schodach w galeriach we wszystkich sklepach typu Biedronka Lidl Auchan Carrefour, Żabka itp .nawet jeśli nie posiadają pięter. W takim razie instalacja parterowa aby nie chodzić po sklepie tylko jeździć.

 • ian Kośki

  Oceniono 1 raz 1

  No i wszystko jasne już wiem dlaczego przedstawiciele jednej z sieci handlowej zaczynającej się na literę "B" kręcili się koło naszego dworcowego pomieszczenia gdzie była kasa numer 3, a przecież to tylko 2 na 3 metry

 • angelus-silesius

  0

  Jest 21 lipca, godzina 23:37.
  Żydowska Gazeta dla idiotów informuje, czy 21 lipca zrobimy zakupy w sklepach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX