Rozpoczął się remont autostrady A4. Jezdnia z Opola do Katowic jest zamknięta

W poniedziałek 22 lipca rozpoczął się zapowiadany remont autostrady A4. W jego ramach zostanie odnowiony ponad siedmiokilometrowy odcinek jezdni z Opola do Katowic, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle.
Zobacz wideo

Remont autostrady A4 odbywa się na wysokości Góry Świętej Anny. W poniedziałek została zamknięta jezdnia południowa prowadząca w stronę Katowic, w związku z czym ruch w stronę stolicy województwa śląskiego odbywa się po jezdni północnej, w kierunku Opola. W obie strony można jechać dwoma pasami. Ma to zapobiec powstawaniu zatorów na remontowanej autostradzie A4.

Ruszył remont autostrady A4. Dwa miesiące utrudnień na drodze z Opola do Katowic

Wykonawcą remontu autostrady A4 jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. Odpowiada ono nie tylko za wykonanie remontu, ale także za opracowanie jego projektu, który jest realizowany od 22 lipca. W wyniku remontu zostanie odnowiona nawierzchnia autostrady. Odbędzie się także profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy czy wymiana barier betonowych.

Koszt remontu fragmentu autostrady A4 między węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle to 18 mln zł. Droga ma zostać oddana do użytku przed końcem września - pisze GDDKiA

Więcej o: