Polski start-up stworzył napój łagodzący kaca. Alcorythm trafił do sprzedaży

Nomi Biotech Corporation to młoda spółka, o której głośno zrobiło się w marcu, gdy znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej programu "Szybka Ścieżka" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Start-up otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 mln zł.
Zobacz wideo

Projekt, który tak spodobał się NCBiR, nosił nazwę: „Innowacyjny preparat przeciwdziałający negatywnym skutkom spożywania alkoholu etylowego i redukujący toksyczność aldehydu octowego”. Spółka Nomi Biotech z siedzibą pod Poznaniem postawiła sobie za cel stworzenie napoju funkcyjnego, który niwelowałby negatywne skutki kaca. I udało się. Alcorythm trafił do sprzedaży. 

Ból głowy po nadmiernej ilości alkoholu? Alcorythm ma chronić przed kacem

Jak informuje Puls Biznesu, napój funkcyjny Alcorythm jest już dostępny w kilku lokalach gastronomicznych. Spółka prowadzi także rozmowy dotyczące współpracy z sieciami handlowymi i sklepami typu convenience. Liczy także na owocną kooperację z jednym z dystrybutorów alkoholi, obsługującym sektor HoReCa (sektor hotelarski i gastronomiczny). Start-up otworzył także własny kanał sprzedaży internetowej.

Jak czytamy na stronie internetowej produktu, "alcorythm® to innowacyjny preparat w płynie, zapobiegający negatywnym skutkom spożywania alkoholu, czyli tzw. 'efektowi kaca' oraz chroniący konsumenta przed długofalowymi, negatywnymi skutkami konsumpcji etanolu". Ważne jest to, że napój opracowany przez Nomi Biotech należy wypić przed spożyciem alkoholu.

Alcorythm pakowany jest w butelki o pojemności 100 ml. Zakup dwóch butelek to koszt ok. 27 zł, zestaw weekendowy, czyli osiem butelek, kosztuje blisko 100 zł, z kolei zestaw imprezowy (96 butelek) to wydatek rzędu 999 zł.

Po kacu czas na otyłość i cukrzycę. Nomi Biotech chce walczyć z chorobami cywilizacyjnymi

Nomi Biotech Corporation celuje w rynek napojów funkcyjnych i chce tworzyć ich kolejne rodzaje. W przyszłości chce stworzyć preparaty, które będą chronić ludzi przed konsekwencjami stosowania diety bogatej w cukry i tłuszcze

- Otyłość, cukrzyca oraz dysfunkcje układu krążenia powodowane przez nadmierne używanie przez producentów żywności np. cukrów, soli oraz konserwantów to choroby cywilizacyjne, które globalnie stanowią olbrzymi problem nie tylko dla systemów opieki zdrowotnej, lecz wpływają też na szereg bardzo poważnych aspektów makroekonomicznych - powiedział prezes Nomi Biotech Marcin Jaskuła w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Więcej o:
Komentarze (59)
Polski start-up stworzył napój łagodzący kaca. Alcorythm trafił do sprzedaży
Zaloguj się
 • ubrana_prawda

  Oceniono 13 razy 13

  Jaki naród takie "starttrupowe" innowacje. Jedni konstruują samochody elektryczne i głowią się nad redukcją gazów cieplarnianych, a inni leczą kaca.

 • 68jacekw

  Oceniono 17 razy 11

  Piwo za 3 zł także łagodzi skutki kaca i zapewne będzie lepiej smakowało niz ten specyfik.

 • c.t.k

  Oceniono 19 razy 11

  Wanda Czubernatowa

  Kac

  fto nimioł kaca
  nie wiy co to smutek
  kie kufo drewniano
  ocka ropom skute
  kie koty łupiom raciami o blachy
  a wróble w bębny bijom
  i dziuawiom dachy
  suchość w cłowieku
  od krztonia do dusy
  a bolom cie pazdury i kudły i usy
  nie pochodzis
  nie legnies
  jesce gorzy siedzieć
  a co kwila ci sie beko
  przedwcorajsym śledziem
  moze i som jest tacy co kaca nie mieli
  ale cos oni w zyciu culi
  cos oni widzieli?

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 13 razy 9

  Sprawdziłem do niczego!!, wracam do starej receptury mojego dziadka na kaca 3 browary albo 150 ml o ogórku nie wspomnę

 • icehunter

  Oceniono 9 razy 9

  Dla idiotów. Alcorythm pakowany jest w butelki o pojemności 100 ml. Zakup dwóch butelek to koszt ok. 27 zł. Lepiej kupić 200ml burbona na sobotni wieczór i nie ma kaca :-)

 • zerozer52

  Oceniono 10 razy 8

  A coś na PiS wynajdą?

 • didja

  Oceniono 7 razy 5

  Chwileczkę... Grant z NCBiR dostał produkt, który łagodzi nieprzyjemne doznania po przedawkowaniu alkoholu i pozwala więcej i dłużej pić?!
  A Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi płacze w kącie?

 • plateza

  Oceniono 5 razy 5

  Mechanizm działania jest trywialny. Za każdą zakupioną flaszkę specyfiku, stać cię na jedną flaszkę wódki mniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX