Jak zmienią się hipermarkety Tesco w Polsce? Są pierwsze szczegóły

Jak donosi branżowy serwis DlaHandlu.pl, więcej niż 60 hipermarketów sieci Tesco w Polsce zmniejszy swoją powierzchnię o jedną trzecią. Będzie to rezultatem trwającej aktualnie zmiany polityki handlowej brytyjskiej sieci na naszym rynku.
Zobacz wideo

Jak zapewniają przedstawiciele Tesco w Polsce, docelowe hipermarkety kompaktowe, które mają niebawem pojawić się w wyniku zmian polityki handlowej, będą funkcjonować obok standardowych marketów, które zostaną pozostawione w dotychczasowej formie. Hipermarkety kompaktowe mają być mniejsze, ale mają oferować więcej produktów w porównaniu z konkurencją, głównie spożywczych. Będą też jednak sezonowe oferty przemysłowe. 

Nasze hipermarkety to sklepy o powierzchni do 10 tys. mkw. Dziś działa nieco ponad 60 takich placówek. Zależnie od obecnej powierzchni dużego hipermarketu, ich sale sprzedaży zmniejszą się o ok. jedną trzecią

- wyjaśniło biuro prasowe Tesco, cytowane przez serwis DlaHandlu.pl.

Na razie nie są znane terminy wprowadzenia docelowych zmian.

>>> Ekspert: Polacy wydają na żywność 1/4 swoich domowych budżetów. Policz, ile Ty wydajesz.

Zobacz wideo

Tesco zmienia format

Sieć Tesco Polska przekazała 30 lipca swoim pracownikom, że ma zamiar skupić się nowym, mniejszym i przynoszącym większe dochody formacie sklepów. W związku ze zmianą polityki asortymentowej w większości marketów rozpoczęły się w kolejnych dniach promocyjne wyprzedaże produktów. Część z nich była wyprzedawana za 50 proc. dotychczasowej ceny.

Jednocześnie z oficjalnego komunikatu opublikowanego 2 sierpnia przez "Solidarność" pracowników Tesco wynika, że sieć zwolni ok. 2,1 tys. osób. Jedną z głównych przyczyn ma być likwidacja niektórych sklepów, będąca właśnie rezultatem zmiany polityki handlowej spółki oraz wcześniejsza decyzja o zamknięciu niektórych placówek (m.in. w Tychach, Żarach, Gliwicach czy Rzeszowie). 

Więcej o: