Jak zmienią się hipermarkety Tesco w Polsce? Są pierwsze szczegóły

Jak donosi branżowy serwis DlaHandlu.pl, więcej niż 60 hipermarketów sieci Tesco w Polsce zmniejszy swoją powierzchnię o jedną trzecią. Będzie to rezultatem trwającej aktualnie zmiany polityki handlowej brytyjskiej sieci na naszym rynku.
Zobacz wideo

Jak zapewniają przedstawiciele Tesco w Polsce, docelowe hipermarkety kompaktowe, które mają niebawem pojawić się w wyniku zmian polityki handlowej, będą funkcjonować obok standardowych marketów, które zostaną pozostawione w dotychczasowej formie. Hipermarkety kompaktowe mają być mniejsze, ale mają oferować więcej produktów w porównaniu z konkurencją, głównie spożywczych. Będą też jednak sezonowe oferty przemysłowe. 

Nasze hipermarkety to sklepy o powierzchni do 10 tys. mkw. Dziś działa nieco ponad 60 takich placówek. Zależnie od obecnej powierzchni dużego hipermarketu, ich sale sprzedaży zmniejszą się o ok. jedną trzecią

- wyjaśniło biuro prasowe Tesco, cytowane przez serwis DlaHandlu.pl.

Na razie nie są znane terminy wprowadzenia docelowych zmian.

>>> Ekspert: Polacy wydają na żywność 1/4 swoich domowych budżetów. Policz, ile Ty wydajesz.

Zobacz wideo

Tesco zmienia format

Sieć Tesco Polska przekazała 30 lipca swoim pracownikom, że ma zamiar skupić się nowym, mniejszym i przynoszącym większe dochody formacie sklepów. W związku ze zmianą polityki asortymentowej w większości marketów rozpoczęły się w kolejnych dniach promocyjne wyprzedaże produktów. Część z nich była wyprzedawana za 50 proc. dotychczasowej ceny.

Jednocześnie z oficjalnego komunikatu opublikowanego 2 sierpnia przez "Solidarność" pracowników Tesco wynika, że sieć zwolni ok. 2,1 tys. osób. Jedną z głównych przyczyn ma być likwidacja niektórych sklepów, będąca właśnie rezultatem zmiany polityki handlowej spółki oraz wcześniejsza decyzja o zamknięciu niektórych placówek (m.in. w Tychach, Żarach, Gliwicach czy Rzeszowie). 

Więcej o:
Komentarze (30)
Hipermarkety Tesco zmniejszą powierzchnię swoich sklepów w Polsce o jedną trzecią
Zaloguj się
 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 47 razy 31

  Wszyscy zwolnieni z pracy koniecznie powinni podziękować "solidarności"(Mała litera w nazwie celowa!) za niedziele bez handlu. Teraz będą mieli cały tydzień wolny!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 29 razy 25

  Jak zapewniają przedstawiciele Tesco nikt ich z pracowników nie będzie latał służbowym samolotem do domu....

 • Andrzej Kuc

  Oceniono 17 razy 9

  Podziękujcie Śniadkowi i Dudom.
  W Tesco zniechęcały mnie do zakupów zawsze długie kolejki niezależnie od pory dnia. Dlatego rzadko bywałem i pewnie nie byłem odosobniony

 • marcinblonie

  Oceniono 3 razy 1

  Na wlasne życzenie. Nie żałuję. Kolejki do kas, bo oszczedzano na etatach, stare warxywa i owoce, ceny jak w Sztokholmie, i smrod pierza do pieczonych kurczakow

 • alojz

  0

  u nas Tesco zlikwidowano już dawno. Nie dziwiłem się temu. Zawitałem tam na zakupy kilka razy i było beznadziejnie. Dobór asortymentu to była tragedia a do tego ceny jak z kosmosu. Szczególnie jednak wkurzało mnie to że kupiłem jakiś towar i po tygodniu znowu pojechałem po kolejny ale już nie było go i nikt nie wiedział czy będzie jeszcze w ofercie.

 • kac

  Oceniono 15 razy -3

  Nie zmienia format, tylko po prostu się zwija. Za rok nie będzie Tesco w Polsce i tyle/

 • Wojciech Joński

  Oceniono 4 razy -4

  TESKO znalazło sposób na niechodliwe towary o krótkim terminie przydatności do spożycia.Po co ma utylizować i ponosić straty, niech to zrobią pazerni kupujący.

 • udet1124

  Oceniono 31 razy -5

  Prezes Tesco UK pare lat temu przyznał że do Europy centralnej i wschodniej daje towary 2 jakości. To jest odpowiedź na przyczyny problemów.

 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 22 razy -6

  Byłem ostatnio w Tesco na Warszawskiej Woli i ten sklep to jakiś dramat. 1/4 półek pusta, syf jak w oborze a podłoga wygląda jakby przepędzali przez sklep stado krów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX