Syn Donalda Tuska ma swój biznes. Przyniósł 400 tys. zł strat, ale przychody wynoszą 1,4 mln zł

Michał Tusk, syn Donalda Tuska, byłego premiera a obecnego szefa Rady Europejskiej, od czterech lat ma własny biznes. Formalnie do tej pory przyniósł straty, ale przychody są na tyle imponujące, że sytuacja ma się lada chwilę zmienić. Mamy komentarz syna premiera.

Donald Tusk w polityce zaszedł naprawdę daleko - jest w końcu szefem Rady Europejskiej.  A jak radzi sobie jego syn, Michał Tusk, o którym swego czasu również było głośno z uwagi na krótki epizod w OLT Express, liniach lotniczych powiązanych z Amber Gold

Otóż nie idealnie. Michał Tusk od 2015 roku jest bowiem właścicielem firmy GDNExpress, która przewozi pasażerów z Bydgoszczy na lotnisko w Gdańsku. Money.pl dotarł do zeznania finansowego spółki, z którego wynika, że kolejny rok przyniosła ona straty.  Trzy lata (w pierwszym roku działalność operacyjna nie była prowadzona) oznaczają co prawda 400 tys. zł "na minusie", ale zdecydowana większość tej kwoty - blisko 330 tys., została wygenerowana na początku - wynikała z konieczności zakupu autobusów, które od razu przecież się nie zwrócą. W kolejnych latach strata była dużo mniejsza 

Michał Tusk podkreśla jednak, że jest zadowolony z sytuacji finansowej swojej firmy. W kolejnych latach działalności wykazywana strata jest bowiem symboliczna. 

Strata wygenerowana została przede wszystkim w pierwszym roku działalności, co jest oczywiste przy tego typu biznesie. W 2017 r mieliśmy już tylko 59 tys. zł straty, a w zeszłym roku symboliczne 6 tys. na minusie – przy obrocie rzędu 1,45 mln. Jest to naprawdę dobry wynik w tej branży dzięki czemu możemy planować dalszy rozwój spółki.

- wyjaśnił w komentarzu przesłanym do redakcji Next Gazeta.pl

Michał Tusk liczy, że jego biznes zacznie być rentowny

Michał Tusk jest jednak pełen optymizmu, bo jego firma ma spory potencjał. Przewiozła już 30 tys. pasażerów. Tusk przewiduje, że 2020 roku w "słupkach" pojawi się wreszcie zysk. I to spory, bo wynoszący 100-150 tys. zł.

>>> Tusk do PiS na komisji ds VAT: "Dzisiaj ofiarami są wasi poprzednicy, jutro ofiarami będziecie wy"

Zobacz wideo

Młody przedsiębiorca liczy, że lotnisko w Gdańsku poszerzy swoją ofertę i pasażerów - zarówno linii lotniczych jak i jego firmy - będzie przybywać. Właściciel GDNExpress przyznaje też, że ma pewne obawy co do brexitu, które mogą mieć negatywny wpływ na branżę, w której działa. 

Trudne początki GDNExpress

W 2016, w pierwszą rocznicę powstania swojej firmy, Michał Tusk opisał kulisy inauguracyjnego kursu w rozmowie z portalem Transport Publiczny

Czytaj też: Komisja VAT-owska chce donieść do prokuratury na Rostowskiego i znów przesłuchać Tuska

"Jeden z pojazdów musiał się udać rano 25 czerwca na serwis, prace się przedłużały, o godzinie 21 serwisant powiedział do mnie: „Jak chce Pan, żeby to auto do północy wyjechało to proszę samemu przykręcać te śruby, bo ja muszę tu skończyć elektronikę”, no więc klucz w rękę i pierwsze doświadczenia w mechanice samochodowej zebrane. " - wyjawił syn Donalda Tuska.