Lars Larsen nie żyje. Założyciel sieci handlowej JYSK miał 71 lat

Nie żyje założyciel sieci handlowej JYSK, Lars Larsen. Jeden z najbogatszych obywateli Danii zrezygnował z prowadzenia firmy w czerwcu tego roku po tym, jak lekarze zdiagnozowali u niego chorobę nowotworową. Miał 71 lat.

Jak informuje "Bloomberg", Lars Larsen zmarł w poniedziałek 19 sierpnia w swoim domu w Silkeborg w zachodniej Danii. Dwa miesiące wcześniej zrezygnował ze stanowiska prezesa sieci sklepów JYSK.

Nie żyje założyciel sieci JYSK, Lars Larsen. Miał 71 lat

Lars Larsen urodził się 6 sierpnia 1948 roku w Arnborg w zachodniej Danii. W 1979 roku założył firmę JYSK, która koncentrowała sie na sprzedaży niedrogich produktów związanych z wystrojem mieszkań. Obecnie sklepy JYSK mają swoje placówki w całej Europie oraz w Kanadzie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to ponad 2700 sklepów w ponad 52 krajach. Roczny przychód firmy wynosi około 4 miliardów dolarów.

Larsen zrezygnował z prowadzenia firmy w czerwcu tego roku, po tym, jak zdiognozowali u niego chorobę nowotworową. Na tym stanowisku zastąpił go jego 47-letni syn Jacob Brunsborg.

Więcej o: