CBŚP rozbiło szajkę. 100 zarzutów, 6 mln zł strat. Podrabiali energetyki, wyłudzali leasingi

CBŚP dokonało kolejnych zatrzymań w sprawie szajki, która nie tylko podrabiała napoje energetyczne znanej zachodniej marki, ale i wyłudzała leasingi. W sprawie postawiono niemal 100 zarzutów, a zatrzymanych może być więcej.
Zobacz wideo

CBŚP zatrzymało osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu podrobionych napojów energetycznych znanej marki zagranicznej. Dwóch ujętych przez służby mężczyzn miało też zajmować się wyłudzaniem leasingów na podstawione osoby, tzw. "słupy".

"Mężczyźni w wieku 28 i 30 lat, będący mieszkańcami województwa śląskiego, są podejrzani o pomocnictwo przy wprowadzaniu do obrotu napojów energetycznych, oznaczonych podrobionym, zastrzeżonym znakiem towarowym, oraz oszustwa przy zawarciu umów leasingu. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat." - czytamy w oficjalnym komunikacie Centralnego Biura Śledczego Policji

CBŚP do tej pory zatrzymało w sprawie 12 osób. Straty spowodowane działalnością szajki szacuje się na 6 mln zł. 

CBŚP zatrzymało za podrabianie napojów energetycznych, prokuratura stawia setkę zarzutów

Prokuratora Regionalna w Białymstoku postawiła dwunastu zatrzymanym blisko sto zarzutów, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, wyłudzenia mienia znacznej wartości, poświadczania nieprawdy czy wprowadzenia do obrotu towarów bezprawnie oznaczonych zastrzeżonym znakiem towarowym.

Wobec części podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Śledczy zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy, kolejne zatrzymania nie są wykluczone. 

Czytaj też: Wielka akcja CBŚP. Szajka legalizująca pobyt cudzoziemców rozbita

>>> Paweł Wojtunik i naprawdę mocne słowa: "Cały sektor bezpieczeństwa jest politycznie skorumpowany"

Zobacz wideo
Więcej o: