Jerzy Kwieciński zostanie nowym ministrem finansów. Będzie szefem dwóch resortów

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zostanie nowym ministrem finansów. Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Kwiecińskiego na stanowisko szefa resortu. Polityk nie zrezygnuje ze swojej dotychczasowej funkcji w Ministerstwie Inwestycji.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na stanowisko ministra finansów. Równocześnie minister Kwieciński ma nadal pełnić obecną funkcję ministra inwestycji i rozwoju.

Zmiana jest konieczna po tym, jak dotychczasowy minister finansów Marian Banaś został prezesem Najwyższej Izby Kontroli. O tym, że Jerzy Kwieciński może zostać nowym szefem resortu, informowaliśmy już kilka dni temu na podstawie doniesień Wirtualnej Polski.

Jerzy Kwieciński nowym ministrem finansów

Jerzy Kwieciński ma 59 lat, jest doktorem nauk technicznych. Po 2015 roku był najpierw sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, a w 2018 roku objął nowy resort - inwestycji i rozwoju.

Wcześniej, w latach 2005-2008, pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Pracował m.in. na Politechnice Warszawskiej, był także prezesem Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości. 

Więcej o: