Łódź. Koniec z parkowaniem bez biletu. Wprowadzono drakońskie kary. Inne miasta również nie próżnują

Parkowanie bez wykupionego biletu to poważny problem w centrach wielu miast. Łódź zamierza sobie z tym poradzić wprowadzając czterokrotną podwyżkę kar.
Zobacz wideo

Jak podaje rp.pl, władze Łodzi postanowiły walczyć z nieopłacanymi postojami. Dotychczas kara za parkowanie bez biletu wynosiła 50 zł, natomiast teraz wzrośnie czterokrotnie. Zmiana jest nieodwołalna, gdyż uchwałę już przyjęła rada miasta.  

Łódź, ale nie tylko. Gdzie jeszcze zdecydowano się na podwyżki kar? 

Miasto w centralnej Polsce nie jest pierwszym, które zdecydowało się na taki ruch. Podwyżkę wprowadzono we Wrocławiu, w którym kara za parkowanie bez biletu to 200 zł, natomiast przekroczenie czasu postojowego wycenione zostało na 80 zł. Wcześniej wynosiły one odpowiednio 50 i 30 zł. Trochę łagodniej z kierowcami obeszły się władze Krakowa. Tam zapłacą oni "jedynie" 150 zł. 

Czytaj także: Polskie miasta wyludniają się coraz szybciej. Najbardziej czują to w lubelskim i łódzkim. "Polaków dramatycznie ubywa"

Powód wprowadzenia tak wysokich kar jest prosty. Na początku września weszła w życie zmieniona ustawa o drogach publicznych, według której w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców wprowadzono dwie strefy, w tym nową, śródmiejską strefę parkowania. Zmieniają się również opłaty za pierwszą godzinę postoju (maksymalnie 0,15 proc. minimalnego wynagrodzenia), ale także kary za nieopłacone parkowanie, które może wynosić aż 10 proc minimalnej płacy, czyli 225 zł w 2019 roku. 

Więcej o:
Komentarze (38)
Łódź. Koniec z parkowaniem bez biletu. Wprowadzono drakońskie kary
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 10 razy 4

  "Zmiana jest nieodwołalna, gdyż uchwałę już przyjęła rada miasta."

  Nieodwołalna? No cóż..., nic nie jest nieodwołalne. Wystarczy odwołać radę miasta... Były prezydent Kropiwnicki, któremu wydawała się, że jest nieodwołalny, coś o tym może powiedzieć.

 • wpm1

  Oceniono 2 razy 2

  Tak właśnie działa państwo pis - rano kara, w południe kara, po południu kara, wieczorem kara no i oczywiście w nocy też kara, ale jak dostaniesz od b. żołnierza AK kamienicę za kilka mln albo 2 samochody od bezdomnego, żadna kara cię nie spotka, bo za czynienie dobra nie wsadzają!

 • sztucznypolak

  Oceniono 12 razy 2

  "Zabawne" sa te glosy oburzenia.
  Parkowanie i nieplacenie to forma kradziezy.

 • cracken001

  0

  Well... W USA,maja specgrupy, ktore zajmuja sie TYLKO kontrolowaniem,czy zaparkowane pojazdy maja oplacony,aktualny postoj.Na Manhattanie,na jednym kwartale, mozna takich nawet kilku zobaczyc,jak wala mandaty-65 $,przy 4$ za godzine parkowania

 • kaczkowski12

  Oceniono 12 razy 0

  Wolska krajem kar,karanie,nieważne czy z sensem czy bez sensu jest istotą istnienia Wolandii,świadczy o mocy władzy.

 • pminko

  Oceniono 11 razy -1

  200 zł to drakońskie? żart, powinno być minimum z 1000 zł.
  Jeśli można płacić on-line to brak opłaty to zwykła kradzież w stosunku do mieszkańców

 • hippolitt.kwass

  Oceniono 5 razy -1

  Do tej pory kary za nieopłacone parkowanie były śmiesznie niskie. Jazda tramwajem na gapę nie może być droższa niż parkowanie na gapę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX