Kursy walut 03.10 o godz. 7. Dolar i frank spadły poniżej poziomu 4 zł [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 2 października na godzinę 7. 1 euro kosztuje 4.36 zł, natomiast dolar 3,98 zł. Za franka zapłacimy 3.99 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4.89 zł.
Zobacz wideo

W środę w południe Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia nieznaczny wzrost zanotowało euro, z kolei dolar i frank szwajcarski ugruntowały swoją pozycję na poziomie 4,02 zł. Brytyjski funt stracił natomiast 2 gr na wartości. Warto zaznaczyć, że początek dnia przyniósł spadki kursów wszystkich głównych walut. Po raz pierwszy od kilku dni waluta szwajcarska i amerykańska spadła poniżej bariery 4 zł.

Średnie kursy walut NBP - wtorek 01.10.2019r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,3788 zł
  • kurs dolara: 4,0152  zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 4,0167 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9101 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 2 października 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walut? 

Na kurs brytyjskiego funta wpłynąć może publikacja wskaźnika Composite PMI dla Wielkiej Brytanii, który mierzy aktywność menadżerów ds. zaopatrzenia w obu sektorach. Wynik powyżej 50 wskazuje na rozwój sektora, natomiast poniżej 50 oznacza regres. Na siłę waluty amerykańskiej wpływ może mieć z kolei prezentacja wskaźników ISM oraz PMI dla usług za miniony miesiąc. 

Czytaj także: Wyrok TSUE ws. frankowiczów już w czwartek. O co tu konkretnie chodzi? Tłumaczymy

Pamiętamy jednak, że 3 października o godz. 9:30. ogłoszony zostanie wyrok TSUE ws. frankowiczów, co, jak wskazują eksperci, w znaczący sposób może wpłynąć na kurs złotego względem głównych walut. 

Więcej o: