Samsung pokazał Chromebooka 4. Dostępny będzie w dwóch wersjach, różniących się rozmiarem

Trzy lata trzeba było czekać, aż Samsung odświeży swoje laptopy działające pod kontrolą ChromeOS. 7 października nareszcie pojawiły się nowe urządzenia od Koreańczyków. Dostępne są na razie tylko w USA.
Zobacz wideo

Chromebook 4 dostępny będzie w dwóch wariantach. Jedyną różnicą między nimi ma być wielkość oraz dodatkowy port USB. Chromebooki czwartej generacji będą zarządzane przez procesor Intel Celeron N4000. W zależności od wariantu laptopy mogą mieć 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 GB lub 64 GB przestrzeni dyskowej do wykorzystania. Wyposażone będę w porty USB 3.0 oraz USB typu C, wejście na karty microSD oraz gniazdko słuchawkowe. Ponadto Chromebooki 4 będą miały głośniki stereo i kamerę internetową. 

  • Samsung Chromebook 4 to 11,6 calowy ekran HD ( 1366 x 768 pikseli) i bateria, która ma starczyć na 12 godzin działania. Cena: od 229 dolarów. 
  • Samsung Chromebook 4+ ma ekran 15,6 cala Full HD, dodatkowy port USB-C, a akumulator starczy na 10,5 godziny pracy.  Cena: od 299 dolarów.  


Uwagę zwraca nowoczesny wygląd, dostosowany do współczesnych realiów. Szczególnie ładny jest Chromebook 4+. Wersja standardowa ma nieco za dużą ramkę pod ekranem, co nie wygląda tak estetycznie jak w większym modelu.

 


Chromebooki póki co dostępne tylko w sklepie internetowym Samsunga w Stanach Zjednoczonych oraz w Best Buy. 

Samsung wypuścił nowe urządzenie pod ChromeOS po 3 latach 

Samsung Chromebook 3 wyszedł w 2016 roku. Koreańczykom długo zajęło wypuszczenie kolejnego modelu, ale to zrozumiałe, jako że nie są to dla nich priorytetowe urządzenia. Chromebooki to laptopy lub tablety działające pod system ChromeOS, bazującym na Linuksie. Wyróżniają się małymi rozmiarami i niską wagą. Sam system wzoruje się na przeglądarce Chrome, której specjalna wersja zastępuje pulpit.  

Więcej o: