PLL LOT przekładają inaugurację w Pekinie na styczeń. Powodem uziemione Dreamlinery

Jak podała agencja IAR, polskie linie lotnicze LOT przełożyły termin rozpoczęcia regularnych rejsów na nowe lotnisko w Pekinie. Powodem mają być uziemione samoloty Boeing 787 Dreamliner. Pierwsze loty zostały przeniesione na styczeń 2020 r.

Jak donosi agencja IAR, kilka dni temu zostały uziemione trzy samoloty Boeing 787 Dreamliner - dwa starszego i jeden nowszego typu. Przyczyną są problemy z montowanymi w maszynach silnikami firmy Rolls-Royce. Podobne kłopoty z silnikami innych tego typu maszyn we flocie LOT-u pojawiły się blisko dwa lata temu. Przewoźnik był zmuszony wyłączać z eksploatacji kolejne samoloty, w związku z czym wypożyczał inne maszyny na zasadach leasingu krótkoterminowego.

LOT nie poleci w październiku na lotnisko Pekin-Daxing

W październiku tego roku jeden z samolotów wrócił do służby, jednak konieczne było uziemienie trzech innych maszyn. W związku z tym rozpoczęcie rejsów na najmłodsze i jedno z największych lotnisk na świecie okazało się niemożliwe. LOT ogłosił, że inauguracja do Pekin-Daxing odbędzie się 15 stycznia przyszłego roku. Pierwotnym terminem był 28 października.

W związku z globalnym problemem linii lotniczych z silnikami Rolls-Royce Trent 1000, a co za tym idzie koniecznością ich naprawy, obecnie z operacji wyłączone są 3 z 14 B787 Dreamliner o numerach rejestracyjnych: SP-LSE, SP-LRB, SP-LRE, które sukcesywnie będą przywracane do obsługi połączeń. Dlatego LOT podjął decyzję o wzmocnieniu floty dalekodystansowej do 24 grudnia br. dwoma Airbusami A340 w dwuklasowej konfiguracji - Business Class i Economy Class. Flotę LOT-u tymczasowo zasila również Boeing 767-300 (z dwuklasową konfiguracją Business Class i Economy Class) od linii EuroAtlantic Airways

- przekazał Jakub Piotr Panek z biura prasowego PLL LOT, dodając:

Z powodu problemów z silnikami Rolls-Royce’a LOT podjął decyzję o opóźnieniu daty startu połączenia do Pekinu-Daxing o dwa miesiące - z 28 października br. na 15 stycznia 2020 r. Jest to jedyna zmiana w siatce połączeń LOT-u z Warszawy

Nowe pekińskie megalotnisko docelowo ma mieć siedem pasów startowych. Będzie drugim międzynarodowym portem obsługującym Pekin i ma sprostać przepustowości na poziomie ponad 100 milionów pasażerów rocznie. Polski przewoźnik uruchomił bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku - na lotnisko Beijing Capital Airport.

Nowe połączenia PLL LOT po zniesieniu wiz do USA

Po zapowiedzi zniesieniu wiz do Stanów Zjednoczonych LOT poinformował, że wprowadzi nowe połączenia transatlantyckie. Zgodnie z deklaracją prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego, od sierpnia 2020 r. Polacy polecą z Warszawy do San Francisco. Rejsy mają odbywać się cyklicznie 4 razy w tygodniu. Do Kalifornii będziemy mogli polecieć z lotniska Chopina w poniedziałki i piątki o godz. 11:35, a w środy i soboty o godz. 17:20. Z kolei loty powrotne z Stanach Zjednoczonych w tych samych dniach będą możliwe odpowiednio o godz. 16:25 oraz 22:10 czasu lokalnego.

Więcej o:
Komentarze (8)
PLL LOT przekładają inaugurację w Pekinie na styczeń. Powodem uziemione Dreamlinery
Zaloguj się
 • kms2x

  Oceniono 7 razy 7

  Nooo... A jak za kilka lat LOT będzie bankrutem to P*Sie mendy będa znów darły mordy zdradzieckie o celowej prywatyzacji i winie Tuska.
  Uziemiona połowa samolotów, ceny wyższe niż Swiss, jakość obsługi gorsza niż u Ryanaira, punktualność gorsza niż Air Larnaca, oczywiście będą tylko i wyłącznie wina KOPOdziarzy.

  BTW: Lot Swissem na trasie KRK-ZRH jest szybszy (bezpośredni lot), w lepszych godzinach (LOTem poranna odprawa przed 5 rano, powrót po 23:30), większym i nowocześniejszym więc i wygodniejszym samolotem, jest tańszy niz LOTem. Bawcie się dalej P*Sie członki.

 • taroudant

  Oceniono 6 razy 6

  Nowe lotnisko w Pekinie jest prawie tak duże jak to budowane w Baranowie.

 • ADAM PIETRAS

  Oceniono 3 razy 3

  Lot niech zabezpieczy loty krajowe z Krakowa ja 05.10.2019 8.50 nie odleciał i moja żona miała w Moskwie problemy bo nie zdążyła na pociąg do izewska koszmar ten lot

 • avensis77

  0

  6 11 lece dreamlinerem do New Delhi. Mam sie bac?

 • fiqumiku

  Oceniono 1 raz -1

  Drwała się grupa niekompetentnych pisich nominatów i bawią się w biznes za państwowe czyli nasze pieniądze. Spóźnienia to oczywistość, samoloty z rumuńską załogą nie mówiąca po polsku itd... szkoda gadać. Zastali Lot prosperującym, zostawią tandetę, jak to w Pisie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX