PLL LOT przekładają inaugurację w Pekinie na styczeń. Powodem uziemione Dreamlinery

Jak podała agencja IAR, polskie linie lotnicze LOT przełożyły termin rozpoczęcia regularnych rejsów na nowe lotnisko w Pekinie. Powodem mają być uziemione samoloty Boeing 787 Dreamliner. Pierwsze loty zostały przeniesione na styczeń 2020 r.
Zobacz wideo

Jak donosi agencja IAR, kilka dni temu zostały uziemione trzy samoloty Boeing 787 Dreamliner - dwa starszego i jeden nowszego typu. Przyczyną są problemy z montowanymi w maszynach silnikami firmy Rolls-Royce. Podobne kłopoty z silnikami innych tego typu maszyn we flocie LOT-u pojawiły się blisko dwa lata temu. Przewoźnik był zmuszony wyłączać z eksploatacji kolejne samoloty, w związku z czym wypożyczał inne maszyny na zasadach leasingu krótkoterminowego.

LOT nie poleci w październiku na lotnisko Pekin-Daxing

W październiku tego roku jeden z samolotów wrócił do służby, jednak konieczne było uziemienie trzech innych maszyn. W związku z tym rozpoczęcie rejsów na najmłodsze i jedno z największych lotnisk na świecie okazało się niemożliwe. LOT ogłosił, że inauguracja do Pekin-Daxing odbędzie się 15 stycznia przyszłego roku. Pierwotnym terminem był 28 października.

W związku z globalnym problemem linii lotniczych z silnikami Rolls-Royce Trent 1000, a co za tym idzie koniecznością ich naprawy, obecnie z operacji wyłączone są 3 z 14 B787 Dreamliner o numerach rejestracyjnych: SP-LSE, SP-LRB, SP-LRE, które sukcesywnie będą przywracane do obsługi połączeń. Dlatego LOT podjął decyzję o wzmocnieniu floty dalekodystansowej do 24 grudnia br. dwoma Airbusami A340 w dwuklasowej konfiguracji - Business Class i Economy Class. Flotę LOT-u tymczasowo zasila również Boeing 767-300 (z dwuklasową konfiguracją Business Class i Economy Class) od linii EuroAtlantic Airways

- przekazał Jakub Piotr Panek z biura prasowego PLL LOT, dodając:

Z powodu problemów z silnikami Rolls-Royce’a LOT podjął decyzję o opóźnieniu daty startu połączenia do Pekinu-Daxing o dwa miesiące - z 28 października br. na 15 stycznia 2020 r. Jest to jedyna zmiana w siatce połączeń LOT-u z Warszawy

Nowe pekińskie megalotnisko docelowo ma mieć siedem pasów startowych. Będzie drugim międzynarodowym portem obsługującym Pekin i ma sprostać przepustowości na poziomie ponad 100 milionów pasażerów rocznie. Polski przewoźnik uruchomił bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku - na lotnisko Beijing Capital Airport.

Nowe połączenia PLL LOT po zniesieniu wiz do USA

Po zapowiedzi zniesieniu wiz do Stanów Zjednoczonych LOT poinformował, że wprowadzi nowe połączenia transatlantyckie. Zgodnie z deklaracją prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego, od sierpnia 2020 r. Polacy polecą z Warszawy do San Francisco. Rejsy mają odbywać się cyklicznie 4 razy w tygodniu. Do Kalifornii będziemy mogli polecieć z lotniska Chopina w poniedziałki i piątki o godz. 11:35, a w środy i soboty o godz. 17:20. Z kolei loty powrotne z Stanach Zjednoczonych w tych samych dniach będą możliwe odpowiednio o godz. 16:25 oraz 22:10 czasu lokalnego.

Więcej o: