Skontrolują, czy segregujemy odpady. Będą notatki służbowe i zdjęcia

Od 6 września obowiązują przepisy, zgodnie z którymi, każdy obowiązkowo musi segregować śmieci. Osoby, które nie będą stosować się do nowych zasad muszą liczyć się z sankcjami. Te z kolei mają być nakładane przez gminy, ale zebranie dowodów spoczywać będzie na firmach zajmujących się wywozem odpadów.
Zobacz wideo

Jak podaje "Gazeta Prawna" problematyczne będzie ustalenie i dowiedzenie, że to konkretny właściciel nie stosuje się do obowiązkowej segregacji. Zgodnie z przepisami informacje o tym, że śmieci nie są segregowane muszą być przedstawione gminie przez firmę odbierającą odpady.

Skontrolują kosze by sprawdzić, czy mieszkańcy segregują odpady

W związku z tym pojawił się problem, jak zebrać dowody i udowodnić, że śmieci nie zostały podrzucone. Nowe obowiązki przypadną firmom wywożącym odpady, a dokładniej ich pracownikom. Jak ma wyglądać kontrolowanie tego, czy mieszkańcy segregują śmieci?

Schemat taki przedstawił Karol Wójcik ze Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami. Śmieciarze będą musieli ocenić jakość odpadów, sporządzić notatkę służbową oraz wykonać zdjęcia, które mogą być dowodami w sprawie nieprzestrzegania przepisów dotyczących segregowania śmieci.

Następnie materiały te trafiają do gminy, która na ich podstawie będzie mogła wszcząć postępowanie dotyczące podniesienia stawki za wywóz śmieci. Brak segregacji oznaczać będzie sankcje w wysokości od dwu- do czterokrotności przyjętej stawki podstawowej.

Więcej o:
Komentarze (45)
Skontrolują, czy segregujemy odpady. Będą notatki służbowe i zdjęcia
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 18 razy 18

  Bedzie sie dzialo!
  Jeden mieszkaniec nie bedzie segregowal, a zaplaca wszyscy!

 • kwantax

  Oceniono 11 razy 11

  Najbardziej z tego są zadowoleni Janusze Nosacze

  "No bo pacz Halynka, teraz wrzucimy somsiadowi trochę łobierek do pojemnika na papiur i zadzwonimy po kontrol. Ale bedzie wesoło, hahaha"

 • kwantax

  Oceniono 10 razy 8

  jakie to pisbolszewickie. Minister sprawiedliwości jest sędzią w swojej sprawie. śmieciarze kontrolują to co wywożą. Oczywiście i jeden i drudzy będą to robić obiektywnie i bezstronnie, bo w tym jest ich interes ;)

  ale nie żal mi sk.ur.we.rena (bo w tym przypadku akurat on dostanie najbardziej po tyłku). Po 4 latach doświadczeń z pisbolszewią zagłosować na nich powtórnie potrafi tylko skończony kretyn. A więc: "cierp ciał jeśliś tego samo chciało. Widziały gały na kogo głosowały. Macie za swoje Grzegorze Dyndały.

 • lepus42

  Oceniono 10 razy 8

  A gdzie i komu przesyłać zdjęcia przepełnionych baniaków w śmietnikach, których nie nadążają opróżniać śmieciarze?

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 6

  Ani chybi, powstanie mundurowa służba śmieciarska. Proponuję niemiecką nazwę Müllschutzabteilungen w skrócie MSA. Oraz oczywiście stopnie np. Müller, Obermüller, Hauptmüller, Sturmmüller, Untermüllführer, Hauptmüllführer, Gruppenmüllführer i na czele Reichsmüllführer albo raczej Wolskmüllführer.

  Jest tylko jeden problem: projekt umundurowania. Musi jednocześnie przypominać śmieciarskie kombinezony oraz mundury groźnej służby. Może skopiować chińskie mundury z okresu tzw. rewolucji kulturalnej?

 • ivergon

  Oceniono 10 razy 6

  Na wszystko lekiem biurwokracja, jeszcze tak nadać śmieciarzom status urzędnika państwowego, oraz przygotować wzory 100 dokumentów do wypełnienia, niezbędnych przy odbiorze śmieci, oczywiście za śmieciarką powinien jechać dodatkowy samochód biurowy.

 • Jan Kot

  Oceniono 8 razy 6

  Gdzie są firmy które zarabiają na wywozie i segregacji śmieci. W Polsce wszyscy, wszystkich obciążają kosztami tam gdzie inni potrafią zarobić.

 • incipit

  Oceniono 5 razy 5

  Ci sami "pracownicy w odpadach' którzy teraz posegregowane wrzucają razem na kupę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX