Elektroniczna Karta Dużej Rodziny do końca roku bezpłatnie

Posiadacze Karty Dużej Rodziny, o którą wnioskowali przed 1 stycznia ubiegłego roku, mogą uzyskać drugą, elektroniczną formę tej Karty.
Zobacz wideo

Ci, którzy zgłosili wniosek po 1 stycznia 2018 roku, będą musieli zapłacić niewielką kwotę - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Blisko 3 mln osób ma Kartę Dużej Rodziny

Przedstawiciel ministerstwa podkreśla, że Kartę Dużej Rodziny ma coraz więcej osób. Jak mówi, karty plastikowe ma blisko 2 miliony 900 tysięcy osób, a aplikacje prawie 650 tysięcy. Minister przypomina, że od 1 stycznia tego roku Karta przysługuje także osobom starszym, które w przeszłości wychowały co najmniej troje dzieci.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i uprawnień dla rodzin wielodzietnych - z trojgiem lub większą liczbą dzieci - oferowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych.

Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z ofert instytucji kultury, sklepów, środków komunikacji, punktów usługowych, ośrodków sportowych i rekreacyjnych, będących partnerami Karty. Jak wyjaśnił Stanisław Szwed, obecnie w programie Karty uczestniczy ponad 6 tysięcy partnerów. Ich pozyskiwaniem zajmuje się Związek Dużych Rodzin 3 Plus.

Więcej o:
Komentarze (5)
Elektroniczna Karta Dużej Rodziny do końca roku bezpłatnie
Zaloguj się
 • freakoman

  Oceniono 7 razy 1

  A co kartą Małej, Dbającej o Planetę, Rodziny??? Jak ma.się jedno dziecko, to jest postawa proekologiczna. Gdzie nagroda za to? Jest nas ZA DUŻO! Kiedy to dotrze do baranów fundujących dopłaty z moich pieniędzy dla rozpłodowców????

 • czekam_nad_rzeka

  Oceniono 2 razy 0

  Dziękuję za pełną informację, czyli gdzie, jak, jakie dokumenty, czy tylko nr plastiku? Brawo IAR.

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 8 razy -2

  Rozumiem że jak rodzice mają trójkę dzieci to dostaną zniżki chociaż oboje pracują, natomiast jak samotna matka wychowuje czasami 2 małych dzieci to już nie.
  Chory kraj, chory system !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX