Primark otwiera pierwszy sklep w Polsce. Sprzedaż ma ruszyć wiosną przyszłego roku

Właściciel Primarka oficjalnie potwierdza, że pierwszy sklep marki w Polsce ruszy wiosną przyszłego roku - najpewniej w marcu, donosi portal Handel Extra. Pojawienie się Primarka w Polsce jest jednym zna najbardziej wyczekiwany debiutów w branży handlowej ostatnich lat.

Primark to firma irlandzka, która działa w wielu krajach zachodniej Europy (m.in. w Irlandii, Wielkiej BrytaniiNiemczechFrancji czy Hiszpanii), a także w USA. Marka jest znana mieszkającym na Wyspach czy podróżującym tam Polakom i wielu klientów od dawna wyczekuje pojawienia się jej w Polsce. Szyld Primarka zawiśnie prawie rok po otwarciu Galerii Młociny, w której się ma pojawić.

- Nasz pierwszy sklep w Polsce ruszy w Warszawie wiosną, co będzie oznaczać debiut Primarka w trzynastym kraju - tę lakoniczną informację można znaleźć w opublikowanym w listopadzie rocznym raporcie Associated British Foods (ABF), czyli właściciela tej odzieżowej marki.

<<< Zobacz wideo: Jadwiga Emilewicz: „Rewolucji w zakazie handlu nie będzie”

Zobacz wideo

Primark ma pojawić się w Polsce. To może być mocna konkurencja dla innych sieci odzieżowych

Jak wynika z informacji portalu Handel Extra, zgodnie z ustaleniami z Galerią Młociny, sklep powinien był ruszyć do marca 2020 r. Czy to marzec jest jednak określaną w raporcie „wiosną” - nie udało nam się ostatecznie potwierdzić. Spółka nie komentuje żadnych doniesień o ekspansji, tłumacząc to faktem, iż jest notowana na giełdzie.

Z rocznego podsumowania wynika, że obroty tej odzieżowej części biznesu Associated British Foods (ABF) wzrosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy (zakończonych we wrześniu) o 4 proc. i osiągnęły 7,79 mld GBP, choć np. w Wielkiej Brytanii, czyli największym rynku Primarka, spadła sprzedaż porównywalna (czyli w tych samych sklepach w tym samym czasie) o 1 proc.

ABF wskazuje na dobre przyjęcie poszerzonej oferty w swoim nowym, największym sklepie w Birmingham, w którym można również coś przekąsić i wypić kawę. Łącznie we wrześniu tego roku sieć liczyła 373 sklepy z czego 189 było w Wielkiej Brytanii, 46 w Hiszpanii, 37 w Irlandii. Ostatnim uruchomionym rynkiem jest Słowenia, a kolejnym – właśnie Polska. Łącznie w ciągu kolejnych 12 miesięcy Primark ma się powiększyć o 19 sklepów.

Jak pisał w październiku Handel Extra Primark negocjuje kolejny adres w Promenadzie. Ostateczna decyzja związana jest z uzyskaniem przez galerię handlową wszelkich zgód na jej rozbudowę. 

Mocna konkurencja Primark w Polsce

Nie wiadomo, jakie Primark ma precyzyjnie plany ma co do naszego kraju, jeśli będzie to tylko kilka sklepów, to raczej nie zabierze konkurencji dużej części rynku. Kluczem do sukcesu może być handel internetowy, na co już od dawna stawia wiele odzieżowych marek, także polskich, jak LPP, właściciel m.in. Reserved. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Primark otwiera pierwszy sklep w Polsce. Sprzedaż ma ruszyć wiosną przyszłego roku
Zaloguj się
 • takaprawda3000

  Oceniono 11 razy 9

  To PEPCO i Biedadronka ma konkurencję w sprzedaży jednorazowych śmieci z krajów 3 świata.

 • pablo_spear

  Oceniono 7 razy 5

  Zanim rzucicie sie na tanie zakupy do primarka, pamietajcie ze "fast fashion" ma gorszy wplyw na srodowisko niz latanie samolotami!

 • state77

  Oceniono 3 razy 3

  W Wielkiej Brytanii 90% kupujących w Primark to ci z socjałem. To będzie upubiony sklep 500plusowców

 • freud1

  Oceniono 4 razy 2

  A ta Galeria to w Mlocinach kolo Krapkowic, czy jak? Bo ja wiem, ze we wolsce je centralizacja kak w Rasjii, Ale moze bez przesady.

 • comentarista

  Oceniono 1 raz 1

  "Kluczem do sukcesu może być handel internetowy" - Primark słynie z tego, że NIE sprzedaje w internecie. Ma tylko stronę internetową, gdzie można obejrzeć rzeczy, ale w dalszym ciągu biznes jest oparty o model tradycyjny, czyli wyłącznie własne sklepy stacjonarne.

 • dorotacyt

  Oceniono 1 raz 1

  ile razy będzie powielana ta informacja. A właściwie dezinformacja

 • trzybar

  Oceniono 3 razy 1

  Miał to się otworzyć na koniec lata, a potem jesień. Także spokojnie.

 • daniell157

  Oceniono 3 razy 1

  Nie wiem z czego się cieszyć przecież to nie jest jakaś ekskluzywna niedostępna dla nikogo sieć. Po prostu drugi sklep z takimi samymi rzeczami, tylko z inną metką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX