Francuska wyspa u wybrzeży Bretanii na sprzedaż. Można ją mieć za "tylko" 7 mln zł

Francuska wyspa Roch Ar Hon została wystawiona na sprzedaż. Znajduje się na niej w pełni wyposażony starodawny dom. Spełnienie marzenia o posiadaniu własnej wyspy kosztuje "zaledwie" 7,2 mln zł.

Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie marzyłaby o posiadaniu wyspy. W ostatnich latach coraz łatwiej o spełnienie takich marzeń, gdyż w internecie coraz częściej można znaleźć oferty kupna wysp. Najnowsza dotyczy Roch Ar Hon, znajdującej się u wybrzeży Bretanii.

Francuska wyspa do kupienia "tylko" za 7 mln zł

Wyspa Roch Ar Hon posiada ok. 6,5 mkw powierzchni i znajduje się kilkaset metrów od wybrzeży Bretanii niedaleko miasta Loguivy. Można do niej dotrzeć motorówką w ok. 10 minut. Oferta kupna wyspy jest o tyle atrakcyjna, że znajduje się na niej w pełni wyposażony, XVIII-wieczny dom, który został odnowiony w latach 90. Na wyspę doprowadzono prąd oraz inne media, tak więc wystarczy ją kupić i... zacząć mieszkać. Jedynym problemem jest cena, gdyż Roch Ar Hon kosztuje 1,68 mln euro, czyli 7,2 mln zł. 

>>> Czytaj także: Oto 10 najlepszych miast do odwiedzenia w roku 2020. Na liście Bonn, La Paz i Denver

Oferta kupna wyspy jest raczej skierowana do osób szukających miejsca do wyciszenia, aniżeli imprez i rozrywki. Bretania nie należy do najcieplejszych regionów we Francji, a w okolicy brakuje duży ośrodków miejskich, pod dostatkiem jest natomiast lasów oraz natury. Co ciekawe, Roch Ar Hon znajduje się bardzo blisko Île-de-Bréhat, czyli dużej, zamieszkałej wyspy, która słynie z kaplicy Św. Michała. 

Z każdym roku przybywa ofert kupna wysp. Dostępne nawet w Polsce

Marzenie o kupnie wyspy z każdym rokiem jest coraz bardziej realne. Ostatnio podaliśmy listę takich miejsc. Najtańsze z nich kosztowało zaledwie 266 tys. zł, co jest wydatkiem mniejszym niż zakup kawalerki w Warszawie. Chodzi o Bone Fish Caye znajdującej się w Belize. Co ciekawe, w Polsce do kupienia dostępna jest Wyspa Sołtysia, której cena jest wciąż do ustalenia. 

Więcej o: