Black Friday 2019. Kiedy początek największych promocji? Podpowiadamy

Najsłynniejsze wyprzedaże na świecie rozpoczynają się już niedługo. Promocje w niektórych sklepach wystartowały już teraz, ale czas na największe zniżki jeszcze nadejdzie. Kiedy rozpoczyna się Black Friday i gdzie robić zakupy? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Wiele osób zastanawia się, kiedy startuje Black Friday, ponieważ niektóre sklepy już teraz rozpoczęły wyprzedaże. Zwyczaj pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Po Święcie Dziękczynienia Amerykanie wybierają się na zakupy. Sklepy organizują wtedy ogromne promocje, podczas których zniżki sięgają nawet 90 proc. Black Friday przypada więc zawsze na pierwszy piątek po święcie dziękczynienia, zazwyczaj to ostatni piątek listopada - w tym roku 29 listopada.

W ostatnich latach upowszechniły się sklepy internetowe, które organizują własne wyprzedaże, noszące miano Cyber Monday. Wtedy to na promocje decydują się mniejsze sklepy, które nie mogą rywalizować z wielkimi sieciami. Cyber Monday startuje w poniedziałek po Black Friday i w tym roku przypada 2 grudnia. 

Jakie sklepy organizują promocje na Black Friday?

Niektóre sklepy w Polsce rozpoczęły promocje jeszcze przed tradycyjnym startem Black Friday. Na taki krok zdecydował się RTV Euro AGD, gdzie przez cały listopad trwa wyprzedaż. Oprócz stałej oferty, co 24 godziny prezentowane są nowe oferty dnia. Wiele sklepów nie wystartowało jeszcze ze zniżkami, ale podało zawartość oferty promocyjnej. Już teraz można sprawdzić, co przecenione będzie w Komputroniku, x-komie oraz Vobisie. Media Markt z kolei oferuje 40 zł na Black Friday za zarejestrowanie się do Klubu.

Do promocji dołączył także Empik, który na swojej stronie zamieścił zegar odliczający czas do Black Friday. Można także przygotować się już do wyprzedaży w Lidlu, na którego stronie internetowej zamieszczono listę produktów objętych zniżkami. 

Więcej o: