Drezno. Włamanie do królewskiego skarbca. Policja udostępniła nagranie

Policja z Saksonii opublikowała nagranie włamania do królewskiego skarbca w Dreźnie. Złodzieje mogli ukraść klejnoty warte nawet miliard euro. Zuchwała akcja odbyła się pod nosem muzealnej ochrony.

Jak poinformowała agencja AFP, cytowana przez Zeit Online, skradzione przedmioty znajdowały się w specjalnej gablocie. Ta jednak nie powstrzymała włamywaczy - podobnie jak przebywająca w obiekcie ochrona. Galeria sztuki "Zielone Sklepienie", będąca częścią królewskiego skarbca zamku w Dreźnie, jest więc od dziś uboższa o klejnoty warte nawet miliard euro. Policja saksońska opublikowała właśnie nagranie video z włamania.

Zobacz wideo

Na nagraniu widzimy ubranych na czarno i zamaskowanych włamywaczy, sprawnie poruszających się w ciemnej sali galeryjnej. Co ciekawe, metoda działania sprawców nie należy do subtelnych i jest daleka od tego, co mogliśmy oglądać w scenach np. z filmu "Ocean's Eleven". Włamywacze przy użyciu narzędzia przypominającego siekierę lub łom rozbili gablotę i wykradli wartościowe klejnoty królewskie.

Celem kradzieży stulecia w Niemczech okazały się: kolekcja diamentów złożona z ok. 20 części, kolekcja brylantowa składającą się z ok. 40 części, a także biżuteria wysadzana diamentami - również składającą się z ok. 40 części. Łącznie to ponad 100 diamentów i brylantów. Sprawcy jak dotąd nie zostali ujęci.

Więcej o: