Rząd ma pełnomocniczkę ds. polityki demograficznej. Wcześniej broniła Polski przed edukacją seksualną

Barbara Socha została pełnomocnikiem rządu ds. polityki demograficznej. Do jej zadań należeć będzie m.in. przygotowanie strategii demograficznej, dzięki której zwiększy się dzietność, a także promocja tradycyjnego modelu rodziny.

We wtorek 3 grudnia premier Mateusz Morawiecki powołał Barbarę Sochę na pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podkreśla, że stanie przed nią zadanie przygotowania strategii demograficznej, dzięki której w Polsce zwiększy się dzietność. Barbara Socha ma także promować tradycyjny model rodziny, w czym ma już pewne doświadczenie.

Barbara Socha jest byłą dyrektorką komunikacji, rzeczniczką prasową i dyrektorką ds. marketingu przemysłowego w IBM Polska na Europę Środkowo-Wschodnią. Ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej (kierunki z zakresu bankowości i polityki gospodarczej) oraz na Uniwersytecie Warszawskim (dziennikarskie studia podyplomowe). Od czerwca 2018 r. zajmowała się także m.in. projektami badawczymi i koordynacją kampanii społecznych w Fundacji Mama i Tata. Jest również prezeską Stowarzyszenia Ruch 4 Marca - informuje ministerstwo rodziny.

>>> Nowicka: Biejat jest matką dwójki dzieci. Wiemy, jak wygląda rodzina Kaczyńskiego

Zobacz wideo

Barbara Socha przeciwna Deklaracji LGBT+. "Narusza podstawowe zapisy Konstytucji"

Czym jest Stowarzyszenie Ruch 4 Marca, na którego czele stoi pełnomocniczka rządu ds. polityki demograficznej? To sieć lokalnych organizacji, która chce "bronić dzieci przed nowoczesną edukacją seksualną, której założenia i program budzą ogromne wątpliwości" - czytamy na stronie R4M. Barbara Socha została jej prezeską w czasie, gdy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że wprowadzi w stolicy Deklarację LGBT+. Odpowiedzią na ten dokument jest "Karta Wolności" przygotowana przez stowarzyszenie Sochy.

"Karta LGBT+ narusza nasze podstawowe poczucie bezpieczeństwa i wolności. W opinii prawników wdrożenie jej wytycznych może też prowadzić do naruszenia szeregu postanowień Konstytucji RP.Apelujemy do rodziców o czujność i ostrożność w posyłaniu dzieci na zajęcia o silnym nacechowaniu ideologicznym. Nie pozwólmy aby skrajnie zideologizowana grupa przejęła wychowania naszych dzieci i zawłaszczyła nasze firmy" - czytamy w "Karcie Wolności", opublikowanej na stronie internetowej Fundacji Mama i Tata, z którą związana jest Barbara Socha.

Więcej o: