Dolnośląskie. Listonosz kradł karty bankowe. W ten sposób wypłacił 10 tys. zł z bankomatów

Dolnośląskie. Były listonosz z powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany przez policję z Bogatyni. Jest podejrzany o kradzież około 100 kart bankowych, z użyciem których wypłacał pieniądze lub płacił za zakupy w internecie. Łącznie zrabował 10 tys. zł.

30-letni, były już listonosz został ujęty przez policję w Bogatyni. Mężczyzna wymyślił przebiegły sposób, na kradzież dużych ilości pieniędzy. Nadużywając swojej pozycji przejmował karty bankomatowe, które miał dostarczyć do mieszkańców Zgorzelca oraz okolic. Razem z kartami uzyskiwał dostęp do kodów PIN ich właścicieli. Dzięki tym danym, był w stanie wypłacać pieniądze z bankomatów oraz opłacać zakupy w internecie. W ten sposób ukradł ponad 10 tys. zł. 

Dolnośląskie. Listonosz ukradł 10 tys. zł, w związku z czym grozi mu 10 lat więzienia

Byłego pracownika Poczty Polskiej, policja złapała w wyniku pracy operacyjnej, która pozwoliła im zidentyfikować osobę odpowiedzialną za zuchwałe kradzieże. Listonosz przywłaszczył sobie bezprawnie około 100 kart bankomatowych. Policjanci z Bogatyni odnaleźli je w mieszkaniu mężczyzny, a następnie zabezpieczyli. Były pracownik Poczty Polskiej usłyszał już zarzuty za bezprawne uzyskanie informacji, kradzież, oraz kradzież z włamaniem. Za te przestępstwa grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: