Kursy walut 12.12 o godz. 7. Dolar, frank oraz funt z lekkimi spadkami wartości [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 12 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,28 zł, natomiast dolar 3,84 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,08 zł.

W środę o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia jedynie funt brytyjski znacząco stracił na wartości. Inne waluty utrzymały się na takim samym poziomie. Po ostatnich tygodniach, kiedy to złoty mocno tracił na wartości, informację o stabilizacji na rynku walutowym należy potraktować jako pozytywną. O poranku w czwartek 12 grudnia mocno w dół lecą natomiast kursy franka szwajcarskiego oraz dolara. Euro i funt utrzymują się na poziomie z dnia poprzedniego. 

Średnie kursy walut NBP - środa 11.12.2019r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 12 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na wartość walut?

Czwartek 12 grudnia będzie istotnym dniem przede wszystkim dla walut europejskich. Dla kursu euro istotne będzie decyzja ws. grudniowych stóp procentowych, a także oprocentowania depozytów. Ponadto, na wczesne godziny popołudniowe zaplanowane oświadczenie i konferencję prasową EBC, w których zaprezentowane będą prognozy dotyczące polityki monetarnej Unii Europejskiej. Na wartość franka szwajcarskiego wpłynąć może natomiast również decyzja ws. stóp procentowych, ale także konferencja SBN (Swiss National Bank). Cena funta zależeć będzie natomiast od czwartkowych przedterminowych wyborów parlamentarnych

Zobacz wideo
Więcej o: