Kursy walut 13.12 o godz. 7. Funt mocno w górę, frank ze sporymi spadkami [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 13 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,29 zł, natomiast dolar 3,84 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,89 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,17 zł.

W czwartek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania nieznacznie w dół poszły kursy franka szwajcarskiego oraz dolara. Na podobnym poziomie utrzymało się natomiast euro oraz funt szterling. Waluta brytyjska odbiła to sobie jednak w czwartkowy wieczór, gdyż o godz. 24:00 po opublikowaniu sondażowych wyników wyborów kurs funta wzrósł do poziomu 5,17 zł. To najwyżej od prawie 3 lat. 

Kurs funtaKurs funta stooq.pl

Piątkowy poranek przyniósł pewne zmiany. Złoty umocnił swoją pozycję względem dolara oraz franka, który potaniał w ciągu trzech dni o 6 gr. 

Średnie kursy walut NBP - czwartek 12.12.2019r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 13 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut. Potężna reakcja funta po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów w Wielkiej Brytanii. Powód? Brexit

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na wartość walut?

Po tąpnięciu związanym z wyborami parlamentami w Wielkiej Brytanii piątek 13 grudnia zapowiada się jako stosunkowo spokojny dzień na rynku walutowym. Na kurs dolara wpłynąć może informacja dotycząca sprzedaży detalicznej oraz prognozy spekulacyjne CFTC. W przypadku euro wydarzeniami o średniej wadze będzie przemówienie prezesa EBC oraz spotkanie liderów strefy euro. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (2)
Kursy walut 13.12 o godz. 7. Funt mocno w górę, frank ze sporymi spadkami [kurs euro, dolara, funta, franka]
Zaloguj się
 • pawel_vogel

  Oceniono 3 razy 1

  "frank ze sporymi spadkami"
  od wielu tygodni frank utrzymuje się na tym samym poziomie, plus/minus 1 grosz.
  GDZIE TE SPORE SPADKI gimnazjalisto?

 • ghs blar

  Oceniono 1 raz -1

  Spojrzał na wykres z podziałką co 0.0001zł i wyszedł mu wodospad:) Swoją drogą spekulanci bywają zaskakująco acz komicznie nieprzewidywalni. Totalny brak konsekwencji. BREXIT przegłosowany. Funt leci przez ponad rok na ryj. BREXIT próbują ratować. Funt w dołku i nir ma zamiaru z niego wyjść. Wybory wygrywają zwolennicy Brexitu ogłaszając wszem i wobec że dopilnują sprawy. Funt drożeje. Komedia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX