8-milionowym pasażerem okazał się 10-letni Staś. Chłopiec jest Polakiem, który na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych. Do Krakowa przyleciał wraz z najbliższymi na Święta Bożego Narodzenia do babci. Zaskoczony chłopiec został uroczyście powitany przez prezesa Kraków Airport Radosława Włoszka, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika.
Jubileuszowy pasażer otrzymał takie upominki, m.in. vouchery od PLL LOT oraz krakowskiej restauracji Wierzynek, która wspierała całą akcję. Ponadto, wszystkie osoby lecące "szczęśliwym" rejsem mogły liczyć na okolicznościowy tort.
Prezes lotniska i wojewoda małopolski zapowiedzieli kolejne projekty
Przywitanie 8-milionowego pasażera było okazją do zaprezentowania ostatnich sukcesów portu lotniczego oraz przedstawienia najbliższych planów. - Jesteśmy w wyjątkowym momencie w historii lotnictwa, na całym świecie coraz więcej ludzi wybiera tę formę transportu. Także w Polsce branża lotnicza rozwija się w błyskawicznym tempie, przed Kraków Airport kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz realizacja zatwierdzonego na koniec 2018 r. Planu Generalnego. Dzisiejszy sukces to wspólna zasługa pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy - powiedział Radosław Włoszek.
Ponadto, wojewoda małopolski zapowiedział, że już wkrótce w porcie lotniczym pojawią się biometryczne bramki ABC. Ma to na celu usprawnić przepływ pasażerów, który pojawia się coraz więcej. Obecnie Kraków-Balice to najpopularniejszy port regionalny w Polsce.