Australijczycy szukają zysków w Polsce. Zainwestowali w sieć Żabka 21 mln złotych

Australijski fundusz inwestycyjny Partners Group przeznaczył 3 proc. aktywów netto na zakup udziałów w sieci Żabka. To 21 mln zł. Australijczycy liczą na szybki wzrost i wymierne zyski.

Jak podał serwis Wiadomości Handlowe, Partners Group z Australii zainwestował w spółkę Żabka 3 proc. swoich aktywów netto. Mowa o sumie 8 mln dolarów australijskich, czyli ok. 21 mln zł. Australijski fundusz inwestycyjny uważa, że tempo wzrostu popularnej sieci pozwoli na szybkie i konkretne zyski.

W Partners Group wierzymy, że zakup udziałów w Żabka Polska to fascynująca okazja zainwestowania w lidera szybko rosnącego w Polsce segmentu convenience. Sieć ma bardzo mocną pozycję rynkową i znajduje się na ścieżce zrównoważonego i silnego wzrostu

- podał fundusz cytowany przez serwis.

Partners Group Global Multi-Asset Fund to spółka, która inwestuje zarówno w prywatne przedsięwzięcia, jak spółki giełdowe, a w portfelu jego inwestycji znajdują się zarówno podmioty z branży FMCG, infrastruktury, czy nieruchomości. W grudniu australijska spółka zainwestowała m.in. w firmę EyeCare Partners LLC, jednego z największych dostawców usług medycznych w USA. Sprzedała też udziały w Merkur Offshore, niemieckiej morskiej farmie wiatrowej.

>>> Sklepy w ciągłym wyścigu. Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

Zobacz wideo

Żabka otworzyła swój najmniejszy sklep

W Poznaniu sieć Żabka otworzyła na początku grudnia swój najmniejszy sklep w Polsce. Placówka wpisująca się w założenia formatu Żabka Galaxy został zlokalizowany w wieżowcu Bałtyk. Z założenia ma być opcją dla klientów chcących kupić coś w biegu. W "podręcznym" sklepie Żabka o powierzchni 16 mkw klient może skorzystać także z oferty Żabka Café, czy nadać lub odebrać przesyłkę kurierską. Najmniejsza Żabka w Polsce została wyposażona dodatkowo w nowoczesny system elektronicznej komunikacji marketingowej opartej na technologii digital signange, czy cyfrowe nośniki wewnątrz sklepu i w witrynie, które mają dostosowywać komunikaty pod względem lokalizacji, czy warunków pogodowych. Format sklepów Żabka Galaxy ma być powszechnie wdrażany przez sieć w 2020 r.

Więcej o: