Chanel i Dior wkrótce w Polsce? W 2020 roku luksusowe marki mają otworzyć pierwsze butiki w Warszawie

Dobra luksusowe mają się w Polsce coraz lepiej. Wszystko wskazuje, że za kilka miesięcy Chanel i Dior otworzą butiki w warszawskim Hotelu Europejskim. Tak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej".

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Chanel i Dior, dwie marki uchodzące za symbole luksusu, mają pojawić się wkrótce na polskim rynku. Planowo już w 2020 roku w Hotelu Europejskim w Warszawie pojawić się mają butiki tych marek. 

Chanel i Dior w Hotelu Europejskim. Przedstawiciele hotelu milczą

Informacja "Rz" na razie nie została oficjalnie potwierdzenia. Marki milczą, szczegółów nie chcą zdradzać też przedstawiciele Hotelu Europejskiego.

Ze względu na obowiązujące klauzule poufności nie udzielamy informacji na temat statusu negocjacji z kolejnymi markami, które pojawią się w Europejski Boutiques. Ponadto mamy w zwyczaju pozostawianie tego przywileju, jakim jest ogłoszenie ekspansji marki, po stronie naszych najemców

- tłumaczył "RP" Katarzyna Lemańska, dyrektor wynajmu i marketingu H.E.S.A., właściciela hotelu

Zobacz wideo

Chanel i Dior mogą pojawić się w Polsce w 2020 roku. Dóbr luksusowych coraz więcej 

W hotelu w listopadzie otwarto butik francuskiego domu mody Hermes. Na parterze znajdują się również sklepy marek  La Marqueuse, Perfect Vision i SasArte i W.Kruk. Otwarcie butików Chanel i Dior oznaczać będzie powiększenie zagłębia luksusowych sklepów, które powstało na Krakowskim Przedmieściu.

Tak duża liczba sklepów tego typu nie powinna dziwić, gdyż nowe badania KPMG pokazało, że przybywa w Polsce osób "dobrze" zarabiających. W 2018 r. liczba milionerów wyniosła 32,1 tys. osób. Rośnie też rynek dóbr luksusowych, który w 2019 roku osiągnął 25 mld zł. W ciągu 5 lat wzrosnąć ma do 38 mld zł.

Chanel to prywatna spółka, która jest w posiadaniu francuskiej rodziny Wertheimer. Dior natomiast należy do koncernu LVMH zrzeszającego takie marki jak Louis Vuitton czy Fendi. 

Więcej o: