Kursy walut 15.01 o godz. 7. Euro najtańsze od ponad półtora roku [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 15 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,22 zł, natomiast dolar 3,79 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,92 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,94 zł.

We wtorek 14 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania lekko w dół powędrowały dolara oraz funt szterling, co było potwierdzeniem tendencji spadkowej obu walut w minionych dniach. Na stosunkowo stabilnym poziomie utrzymała się wartość franka szwajcarskiego oraz euro. 

Zobacz wideo

Środowy poranek przyniósł korzystne wieści dla krajowej waluty. Na ten moment spadają wartości euro oraz dolara. Pierwsza z walut jest najtańsza od ponad pół roku, coraz bliżej rekordów taniości znajduje się również dolar. Lekko w górę powędrowała wartości funta, który kosztuje obecnie 4,94 zł. 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 14.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

 • kurs euro: 4,2323 zł
 • kurs dolara: 3,8019 zł
 • kurs franka szwajcarskiego: 3,9208 zł
 • kurs funta szterlinga: 4,9322 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 15 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 14.01 o godz. 7. Funt najtańszy od dwóch miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Środa 15 stycznia zapowiada się jako najważniejszy dzień na rynku walutowym w tym tygodniu. Dla dolara istotna może być publikacja wskaźnika PPI za grudzień oraz zapasów ropy naftowej. W przypadku funta wydarzeniem o sporej wadze będzie prezentacja wskaźnika CPI za miniony miesiąc dla Wielkiej Brytanii. Ten sam wskaźnik zostanie opublikowany dla krajów Unii Europejskiej. Może mieć to wpływ na wartość euro. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Kursy walut 15.01 o godz. 7. Euro najtańsze od ponad półtora roku [kurs euro, dolara, funta, franka]
Zaloguj się
 • jedenz1

  Oceniono 6 razy 4

  Pamiętam te 18 miliardów , które dobiło PRL. Dlatego od czasu do czasu spoglądam sobie na dane dotyczące eksportu . Na wiki jest taka tabelka : kraje według wielkości eksportu. I tam według danych z roku 2017 Polska jest na 24 miejscu ( na świecie z eksportem 221 miliardów dolarów ) . Dane za 2019 rok wskazują, że Polski eksport wzrósł do około 270 miliardów dolarów ( dostępne sa dane za 11 miesięcy tego roku) . Istnieje więc szansa, że przeskoczyliśmy Arabię Saudyjską , która była na 20 miejscy z eksportem 231 miliardów. Wiem ,ze minęło 40 lat i te 18 miliardów Gierka to są zupełnie inne dolary, ale my też jesteśmy w zupełnie innym miejscu. I wtedy modlę się o jeszcze 20 lat spokoju dla Polski ( modlę w przenośni, bo jestem niewierzący ). A potem dowiaduję sie , że miał miejsce zamach stanu bo kamerzysta pisowskiej telewizji zderzył sie z przedstawicielka opozycyjnego marszałka. Albo , że sędziego Żurka pozbawiono dobrze płatnych funkcji. I w obliczu takich dramatów te 270 miliardów dolarów eksportu przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Mam tylko jedną uwagę: Ludzie opamiętajcie się !

 • para_sucha

  Oceniono 5 razy 3

  I co z tego, skoro gnębi się wolne sądy!!!
  Precz z kaczorem dyktatorem!!! OTUA!!!

 • dzimun

  0

  to od półtora czy pół roku?

 • jakeww

  0

  wystarczy "za funta 4,94" nie trzeba aż "z kolei za funta 4,94"

 • antyczerwony123

  Oceniono 7 razy -1

  Yyyyyyyyy, jak to bylo? Gdy PiS dojdzie do wladzy to euro bedzie bardzo drogie, powyzej 5 zl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX