Są pierwsi chętni na mBank. Bloomberg: Wśród nich jest państwowy bank z Polski

Bank Pekao oraz amerykański fundusz inwestycyjny Apollo Global Management to pierwsi zainteresowani zakupem mBanku od niemieckiego Commerzbanku - informuje serwis Cashless.pl, powołując się na nieoficjalne doniesienia agencji Bloomberg.

Obydwie firmy wyraziły jednak tylko wstępne zainteresowanie ofertą i nie wiadomo, czy złożą ostateczną propozycję. Serwis podaje też, że chęć kupna wyraził bank PKO BP. 

Wszystkie trzy spółki były już wcześniej wymieniane przez analityków w gronie potencjalnych nabywców mBanku. 

Pod koniec września właściciel polskiego banku - niemiecki Commerzbank - poinformował o wystawieniu kontrolnego pakietu jego akcji na sprzedaż. Wzrok ekspertów szybko padł na kontrolowany przez Skarb Państwa PKO BP, który mógłby repolonizować mBank. Ten potwierdził, że jest wstępnie zainteresowany. Pod uwagę brano także PZU czy kilka innych, prywatnych międzynarodowych instytucji finansowych. 

>>>Czytaj więcej: Aplikacje do zarządzania finansami? Zobacz nasz materiał wideo

Amerykański chętny na mBank

Jeśli chodzi o Apollo Global Management to jest to jeden z największych funduszy private equity na świecie. Jak pisał niedawno "Puls Biznesu", amerykański fundusz specjalizuje się w inwestycjach w sektorze bankowym. Kilka miesięcy temu z przytupem wszedł na rynek słoweński, przejmując jeden z największych państwowych banków Abanka. Jest też od dwóch lat właścicielem niemieckiego Oldenburgische Landesbank. Od kilku lat skupuje również aktywa GE Capital. Jest aktywny szczególnie na rodzimym rynku amerykańskim, zarządza portfelem kredytowym o wartości ok. 193 mld dolarów. 

Commerzbank posiada około 69,33 proc. akcji w kapitale zakładowym mBank. Wartość tego pakietu na warszawskiej giełdzie to obecnie ok. 11 mld zł. Według informacji medialnych, cena za pakiet akcji banku może oscylować wokół 13-16 mld zł, chociaż na wartości spółki może ciążyć wciąż niepewna sytuacja prawna co do kredytów walutowych. 

Więcej o:
Komentarze (88)
Są pierwsi chętni na mBank. Bloomberg: Wśród nich jest państwowy bank z Polski
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 36 razy 32

  MBank fajny bank ale jeśli przejmie go to państwowe g.... obsadzone PiS złodziejami PKO SĄ to pa pa.

 • junk92508

  Oceniono 28 razy 24

  Pomysł jest prosty:

  Pekao wyłoży 15 mld na mbank i po przejęciu mbank wylozy 15 mld na Orlen a Orlen wyloży 15 mld na energę a energa na kopalnię ... a wszystkie będą patriotycznie lozyc na misiewiczów i gdzieś 15 mld zniknie...

 • czechy11

  Oceniono 20 razy 18

  Dzień gdyby nie daj Boże kamaryla złodziei Morawieckiego z PKO SĄ przejęła mBank aby kraść jeszvxe więcej będzie ostatnim dniem konta w mBank.

 • Tenteges

  Oceniono 16 razy 16

  Z Pekao ucieklem do Mbanku. Jak ci zlodzieje go przejmą, spadam do Holendrów. Oni sie nie sprzedadzą łajdackiemu pisuarowi

 • logo2

  Oceniono 8 razy 8

  Czas rozejrzeć się za innym bankiem. Nie powierzę moich pieniędzy pisiorom.

 • spokojniesiezmiescisz

  Oceniono 12 razy 8

  Jak mBank weźmie BP to ja dziękuję i likwiduje tam konto.

 • dublet

  Oceniono 10 razy 6

  Jako prawica popieram nacjonalizację a także odbieranie majątków kapitalistom i rozdawanie chłopom i robotnikom!

 • Bafloski

  Oceniono 10 razy 6

  .. co trzeci komentujący nie odróżnia PKO BP od Pekao S.A. PZU do którego należy Pekao S.A nie stać na kupno mBanku. Na stole jest już scenariusz , że PZU sprzeda Pekao do PKO BP , a za to PZU kupi mBank po to by go połączyć z Aliorem. To nie jest wymysł, prawdziwy projekt naszych megalomanskich rządzących..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX