PKP Intercity nie wprowadzi podwyżek cen biletów. Dzięki pasażerom

Prezes PKP Krzysztof Mamiński zapowiedział, że na razie nie będzie podwyżek cen biletów za przejazdy pociągami PKP Intercity. Podwyżki opłat zapowiedzieli inni przewoźnicy, tłumacząc je najczęściej wzrostem płacy minimalnej oraz cen prądu.

Inaczej niż m.in. Koleje Mazowieckie, Koleje Małopolskie i Polregio, PKP Intercity nie podniesie cen biletów. Przynajmniej w tym momencie.

PKP Intercity: ceny biletów bez zmian

Krzysztof Mamiński, prezes PKP, podkreślił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że rosnąca liczba pasażerów umożliwia pozostawienie cen na dotychczasowym poziomie. Przypomniał jednocześnie, że PKP Intercity od kilku lat nie podnosiły ceny biletów. W jego ocenie to się mogło przyczynić do powrotu pasażerów na kolej.

Prezes PKP dodał, że dotychczasowe ceny biletów mogą obowiązywać nawet w czasie letnich wakacji. PKP Intercity, to państwowy przewoźnik kolejowy, który obsługuje przede wszystkim dalekobieżne trasy, a także szybkie połączenia między największymi miastami w Polsce. Ma też w ofercie połączenia międzynarodowe.

>>> Akcyza na hybrydy o połowę niższa od 1 stycznia 2020. Sprawdzamy, które samochody i o ile stanieją?

Zobacz wideo

Przewoźnicy kolejowi podnoszą ceny

Podwyżka cen biletów w Kolejach Mazowieckich zacznie obowiązywać od pierwszego lutego. Średnio opłata za przejazd wzrośnie o 10 procent. Podobnie - Koleje Małopolskie i Polregio. Podwyżki dotyczą zarówno biletów jednorazowych, jak okresowych, nie ominą także biletów w ofertach specjalnych. Dodatkowo, w Kolejach Małopolskich planowana jest w połowie lutego integracja biletowa w przewozach kolejowych organizowanych przez samorząd województwa małopolskiego. "Ujednolicone zostaną oferty biletowe dostępne w pociągach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie i Polregio oraz wprowadzone zostaną nowe oferty specjalne - Bilety Małopolskie" - podał przewoźnik.

Więcej o: