Kursy walut 29.01 o godz. 7. Główne waluty wciąż drogie, ale frank mocno w dół [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 29 stycznia na godzinę 7:00. Euro kosztuje 4,27 zł, natomiast dolar 3,88 zł. Za franka zapłacimy 3,98 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,05 zł.

We wtorek 28 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania dolar, euro oraz frank zauważalnie zyskały na wartości. Najbardziej waluta szwajcarska, która osiągnęła pułap 4 zł, co ostatni raz miało miejsce na początku października 2019 roku. O 0,20 proc. w dół spadła natomiast wartość funta.

Środowy poranek przyniósł zmianę trendu na rynku walutowym, gdyż po raz pierwszy od wielu dni to złoty umacnia się względem głównych walut. Najbardziej cieszyć może fakt, że w dół o 0,70 proc. spada wartość wyżej wspomnianego franka, który wyceniany jest już na 3,98 zł. Dolar, euro oraz funt lecą solidarnie w dół o 0,20 proc. swoich wartości. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - wtorek 28.01.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 29 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 28.01 o godz. 7. Frank wciąż mocno górę. Jest najdroższy od 4 miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może stać się na rynku walutowym?

Środa 29 stycznia może obfitować w wydarzenia, które mogą mocno wpłynąć na kursy głównych walut (niepokój na Bliskim Wschodzie i informacje o epidemii wirusa z Wuhan). Dla wartości dolara ważna będzie też publikacja danych o zapasach ropy naftowej oraz decyzja ws. stóp procentowych. Na godziny wieczorne zaplanowano również przemówienie prezesa FOMC, w którym mogą znaleźć się ważne informacje nt. polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych. Dla kursu funta istotna może być natomiast publikacja wskaźnika ubóstwa społecznego (HPI) wg Nationwide. 

Więcej o: