Koronawirus panoszy się po świecie. Zagraża nie tylko zdrowiu, ale i gospodarce. Czy jesteśmy gotowi na walkę z nim?

Liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła już 6 tys. i wciąż rośnie w szybkim tempie. Problem dotyczy na razie przede wszystkich Chin, ale sygnały o chorujących docierają z kolejnych państw, w tym z Europy. Czy mamy się czego bać? Czy epidemia zagraża światowej gospodarce? Na te pytania odpowiadają goście programu "Studio Biznes". Eksperci zaproszeni przez Łukasza Kijka wyjaśnią także, po co LOT kupuje niemieckie linie lotnicze Condor. W "Studiu Biznes" pojawi się także wyjątkowa limuzyna w wersji sportowej.

Już 6 tys. osób na całym świecie - choć przede wszystkim w Chinach - jest zarażonych koronawirusem. 132 osoby zmarły. Światowe linie lotnicze zawieszają loty do Chin, koncerny zawieszają delegacje swoich pracowników do tego kraju.

Koronawirus z Chin może zagrozić gospodarce

W opinii ekonomisty Ignacego Morawskiego ze Spotdata.pl, do scenariusza, który mógłby poważnie uderzyć w światową gospodarkę, wciąż jest daleko. Ale ostrzega on, że epidemie należą do największych nieprzewidywalnych ryzyk gospodarczych, a szybki rozwój wirusa, wybuch paniki i radykalne działania chińskich władz mogą znacznie pogorszyć sytuację. Czy jesteśmy gotowi na walkę z koronawirusem? Czy można już mówić o globalnym ryzyku dla zdrowia i gospodarki? Na te pytania odpowiedzą goście programu "Studio Biznes" - Justyna Kłęk, stewardesa i autorka bloga "Bujająca w obłokach" oraz Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny.

Gospodarz "Studia Biznes" Łukasz Kijek zapyta także Marcina Daniła, wiceprezesa Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, o to, po co PLL LOT kupują niemieckiego Condora i czy w tej operacji nie ma przypadkiem kilku raf. W programie pojawi się także Daniel Maikowski, który przedstawi aplikacje pomagające w byciu eko. Z kolei Tomasz Korniejew, redaktor naczelny moto.pl, sprawdzi, co potrafi limuzyna w wersji sportowej z 390 KM pod maską.

Więcej o: