Kursy walut 30.01 o godz. 7. Główne waluty nadal drożeją, frank kosztuje już 4 zł [kurs dolara, euro, franka funta]

Rynkowe kursy walut w czwartek 30 tycznia na godzinę 7:00. Euro kosztuje 4,29 zł, natomiast dolar 3,89 zł. Za franka zapłacimy już 4 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,07 zł.

W środę 29 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania mogliśmy zaobserwować stabilizację na rynku walutowym, gdyż funt, euro oraz dolar zaliczyły minimalne zmiany wartości. Zauważalnie stracił na wartości za to frank, który spadł nawet poniżej granicy 4 zł.

Po przyzwoitej środę czwartkowy poranek przyniósł zmianę trendu, gdyż aktualnie złoty traci względem wszystkich głównych walut. Po gorszym dniu odbija się frank, który urósł o 0,40 proc. i wyceniany jest nieznacznie powyżej 4 zł. Dolar oraz euro również cały czas zyskują, śrubując tegoroczne rekordy wartości. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - środa 29.01.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 30 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 29.01 o godz. 7. Główne waluty wciąż drogie, ale frank mocno w dół [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może stać się na rynku walutowym?

Czwartek 30 stycznia zapowiada się jako interesujący dzień na rynku walutowym. Dla wartości dolara istotna będzie publikacja kwartalnego PKB dla Stanów Zjednoczonych za IV kwartał 2019 roku. W przypadku funta z kolei ważna będzie decyzja Bank of England ws. stóp procentowych oraz protokół z posiedzenia MPC. Na wartość euro mogą mieć natomiast dane dotyczące bezrobocia w Niemczech oraz stopa bezrobocia w UE za grudzień minionego roku. 

 

Więcej o: