Carrefour wycofuje ze sprzedaży odkurzacz. Sprzęt AGD "może wybuchnąć"

Carrefour poinformował o wycofaniu z rynku odkurzaczy bezworkowych marki Klindo. Korzystanie ze sprzętu może zagrażać bezpieczeństwu.

Informację o wadliwym sprzęcie opublikowano na stronie internetowej firmy oraz wywieszono w sklepach sieci Carrefour. Można ją także znaleźć na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zobacz wideo

Carrefour wycofuje odkurzacze. "Sprzęt może wybuchnąć"

Chodzi odkurzacz marki Klindo KVCM222P-18, o kodzie kreskowym: 3615005680415 - a dokładnie o model wyłącznie z otwartą rączką. Wada dotyczy systemu ładowania. Jak czytamy w komunikacie UOKiK, odkurzacz może wybuchnąć, co może skutkować obrażeniami lub zniszczeniem mienia.

BEZWZGLĘDNIE prosimy o natychmiastowe zaprzestanie używania oraz ładowania, a następnie o zwrot całego produktu do DOWOLNEGO Supermarketu/Hipermarketu Carrefour celem uzyskania zwrotu gotówki.

- komunikuje natomiast sieć Carrefour. Więcej informacji można na temat wady można otrzymać na infolinii pod numerem telefonu 801 200 000. Pełną treść komunikatu można znaleźć w tym miejscu

Carrefour z rekordowymi zyskami w Polsce 

Carrefour ogłosił właśnie raport finansowy, z którego wynika, że polski dział osiągnął najlepszy wynik, jeśli chodzi o wzrost sprzedaży wśród wszystkich krajów Europy, w których sieć jest obecna. W minionym roku Carrefour sprzedał produkty o wartości 9 mld zł. Francuska sieć wciąż znajduje się dalej za Biedronką, której sprzedaż w ubiegłym roku była na poziomie około 53 mld zł.

>>> Dowiedz się więcej: Carrefour stawia na żywność ekologiczną. Sieć otworzyła pierwszy biosklep w Warszawie

Więcej o: