Żabka otworzyła najmniejszy sklep. Jego powierzchnia to 9 metrów kwadratowych

Najmniejsza Żabka w Polsce znajduje się na dworcu PKP w Poznaniu. Nowo otwarty sklep ma zaledwie dziewięć metrów kwadratowych, ale poza artykułami spożywczymi podróżni mogą zaopatrzyć się tam w kawę oraz ciepłe posiłki.

Żabka bije kolejne rekordy w minimalizacji placówek. W grudniu ubiegłego roku popularna sieć chwaliła się otwarciem sklepu o powierzchni 16 metrów kwadratowych - placówka znajduje się w poznańskim biurowcu Bałtyk. Po zaledwie kilku tygodniach udało się otworzyć sklep, który jest prawie dwukrotnie mniejszy. 

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Żabka otworzyła najmniejszy sklep. Ma 9 metrów kwadratowych

Oryginalny sklep znajduje się na hali biletowej dworca PKP Poznań Główny. Właściciele sieci chwalą się, że mimo niewielkich rozmiarów (dziewięć mkw.), w sklepie można zakupić niezbędne artykuły spożywcze, ale także kawę oraz przekąski na ciepło dostępne w innych sklepach Żabka

Staramy się być blisko naszych klientów i otwierać sklepy wszędzie tam, gdzie tego oczekują. Dworzec PKP Poznań Główny obsługuje rocznie ok. 20 milionów pasażerów, którzy często w biegu, nie mając czasu na stanie w kolejce, potrzebują szybko kupić coś do zjedzenia czy picia

- tłumaczy Waldemar Lisiewicz, dyrektor ekspansji w Żabka Polska.

Żabka z roku na rok zwiększa liczbę sklepów. Obecnie pod zielonym szyldem znajduje się 6 tys. placówek prowadzonych przez ponad 4,3 franczyzobiorców. Dziennie z usług sklepów korzysta ok. 12 mln osób. W 2019 roku otworzono 650 sklepów oraz wyremontowano ponad 1,5 tys. placówek. Miniony rok był początkiem ofensywy dla Żabki, która coraz częściej pojawia się także w mniejszych miejscowościach. Właściciel sieci mówi, że widzi w przyszłości zapotrzebowanie nawet na 10 tys. Żabek. 

Więcej o: