Kursy walut 20.02 o godz. 7. Funt mocno w dół, frank bez zmian [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 20 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,27 zł, natomiast dolar 3,95 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,02 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 5,10 zł.

W środę 19 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 20 lutego 2020 roku na stronie NBP miedzy godzina 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo Co grozi Polsce za niewykonanie postanowień TSUE? Prawnik wyjaśnia

Średnie kursy walut NBP - środa 19.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - czwartek 20.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po ostatnich gorszych dniach czwartkowy poranek przyniósł nieznaczne odwrócenie trendu. Kursy dolara, franka oraz euro spadają nieznacznie, o ok. 0,10 proc. W przypadku dwóch pierwszych walut oznacza to jednak, że utrzymują na rekordowo wysokim poziomie. Zauważalnie w dół poleciała za to wartość funta (o 0,80 proc.), który kosztuje na ten moment 5,10 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym? 

Czwartek 20 lutego zapowiada się interesująco na rynku walutowym. Na wartość euro wpływ może mieć publikacja wskaźników CPI i PPI największych krajów Unii Europejskiej, czyli Niemiec oraz Francji. Ponadto, na wczesne godziny popołudniowe zaplanowano przemówienie prezesa EBC, Luisa de Guindosa oraz protokół z posiedzenie EBC, w którym znajdą się prognozy dotyczące polityki monetarnej Wspólnoty Europejskiej. Na cenę funta wpłynąć mogą dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, natomiast jeśli chodzi o dolara, to na pierwszy plan rzuca się publikacja wskaźnika przemysłowego wg Fed z Filadelfii za luty. Należy również pamiętać o wpływ wydarzeń geopolitycznych, takich jak epidemia koronawirusa

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE