CD Projekt przegonił Orlen. Producent Wiedźmina jedną z trzech najwyżej wycenianych polskich spółek

Wycena spółki CD Projekt pierwszy raz w historii przekroczyła wartość giełdową Orlenu. Twórcy Wiedźmina i Cyberpunka 2077, obok PZU i PKO BP, będą najwyżej wycenianą polską spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Wycena spółki CD Projekt, czyli iloczyn wyemitowanych akcji i ich kursu, wyniosła 31,8 mld zł, o czym donosi serwis branżowy Strefa Inwestorów. Tym samym przekroczyła o 0,4 mld zł wycenę spółki energetycznej PKN Orlen (31,4 mld zł). O miano najdroższej spółki notowanej na polskiej giełdzie CD Projekt będzie konkurować teraz z PZU - wycenianym aktualnie na 34,7 mld zł - oraz PKO Bankiem Polskim (43,9 mld zł).

Akcje CD ProjektAkcje CD Projekt Stooq.pl

Gry przed paliwami

Kurs akcji twórców Wiedźmina i mocno wyczekiwanego Cyberpunka 2077 w niespełna dwa miesiące 2020 roku wzrósł o 18,5 proc. Co ciekawe, w tym samym czasie wycena PKN Orlen spadła o 14,4 proc. Dzięki temu największy polski producent gier objął giełdowe prowadzenie w rywalizacji z największą polską spółką paliwową. Warto wspomnieć, że firmie gamingowej udało się osiągnąć doskonały wynik, mimo że w połowie stycznia jej zarząd podjął decyzję o przesunięciu premiery Cyberpunka 2077 z kwietnia na wrzesień bieżącego roku, a dodatkowe pogłoski o problemach z polskim dystrybutorem gry budziły spory niepokój wśród graczy. 

Dynamikę wzrostu Orlenu i goniącego go CD Projektu widać szczególnie, gdy zestawimy akcje spółek na jednym wykresie.

CD Projekt w zestawieniu z PKN OrlenCD Projekt w zestawieniu z PKN Orlen Stooq.pl

>>> Wzrost cen i inflacja. Czy to wina Rady Polityki Pieniężnej?

Zobacz wideo

NVIDIA w kooperacji z CD Projekt

Jednym z ostatnich newsów, który zelektryzował fanów CD Projekt w oczekiwaniu na premierę Cyberpunka 2077 była informacja, że firma NVIDIA zapowiedziała kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti w limitowanej edycji Cyberpunk 2077. Choć nie trafi do sprzedaży detalicznej ani jako sampel testowy, to można ją wygrać w konkursie. Jej specyfikacja jest identyczna z kartą GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition. Wszystkie informacje dotyczące akcji konkursowej #RTXOn mają być publikowane w mediach społecznościowych - na Facebooku GeForce, Twitterze, Instagramie - oraz stronie internetowej firmy NVIDIA, gdzie można znaleźć dodatkowe zdjęcia limitowanej karty graficznej. Konkurs ma potrwać do 28 lutego.

Więcej o: