Kursy walut 26.02 o godz. 7. Główne waluty wciąż drogie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 26 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,30 zł, natomiast dolar 3,96 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,05 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 5,14 zł.

We wtorek 25 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 26 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - wtorek 25.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - środa 26.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po bardzo intensywnym początku tygodnia od dwóch dni obserwujemy uspokojenie na rynku walutowym. Nie wiadomo jednak, czy taką stabilizację należy uznać za dobrą wiadomość, bo główne waluty są na rekordowo wręcz wysokim poziomie. Na ten moment nieznacznie w dół o ok. 0,10 proc. spadają wartości funta szterlinga oraz dolara. Wyceniana na 5,14 zł waluta brytyjska oddaliła się tym samym od szczytów z grudnia ubiegłego roku. Jedyną walutą, która w środowy poranek drożeje (o 0,10 proc.) jest euro. Zapłacimy za nie 4,30 zł. Na stabilnym poziomie utrzymuje się natomiast frank szwajcarski, który kosztuje 4,05 zł i nie jest to dobra wiadomość, bo raz ostatni tyle za franka płaciliśmy na początku 2017 roku. 

>>> Czy jesteśmy gotowi na walkę z koronawirusem? Światowe ryzyko dla zdrowia i gospodarki

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w środę? 

W ostatnich dniach rynek walutowy jest zależny przede wszystkim od doniesień o rozszerzającej się epidemii koronawirusa. Choroba wywiera zresztą coraz większy wpływ na światową gospodarkę, co można zaobserwować po zmianach na światowej giełdzie. Na środę 26 lutego nie zaplanowano zbyt wielu wydarzeń, które są ważne dla głównych walut. Dla wartości dolara kluczowa może się okazać informacja o zapasach ropy naftowej oraz, w mniejszym stopniu, o rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. 

Więcej o: