Lidl ogranicza ilość plastiku. Sieć wprowadza "wielorazówki na warzywa i owoce"

Popularna sieć dyskontów wprowadziła woreczki wielokrotnego użycia na owoce i warzywa. Dwupak z siatkami można kupić w Lidlu za 2,99 zł.

Woreczki są wykonane z poliestru, którego produkcja w mniejszym stopniu ma obciążać środowisko, m.in. dzięki mniejszemu zużyciu wody. Ażurowe siatki mają wymiary 30x35 cm i nadają się do prania w pralce.

Na fanpage'u Lidl Polska można znaleźć prośbę o nieusuwanie metki z opakowań, ponieważ znajduje się na nich specjalny kod, który umożliwia kasjerowi tarowanie. Dzięki temu konsument będzie płacił wyłącznie za znajdujące się w siatkach produkty. Naturalnie woreczków należy szukać w pobliżu półek z owocami i warzywami.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce
W ostatnim czasie wprowadziliśmy do naszego asortymentu BIO warzywa znakowane naturalnym światłem, tym samym rozpakowaliśmy je z plastikowych opakowań. W połowie stycznia we wszystkich sklepach naszej sieci pojawiły się także torby na zakupy z certyfikatem Blue Angel, wykonane w 80 proc. z surowców z recyklingu i w 100 proc. nadające się do recyklingu. Kolejną zmianą w naszych sklepach są właśnie woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa. Liczymy, że w ten sposób wspólnymi siłami z naszymi klientami uda nam się ograniczyć wykorzystanie jednorazowych zrywek.

- podkreśliła Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Lidl ogranicza ilość plastiku

Wprowadzenie wielorazowych siateczek to element strategii Lidla polegającej na ograniczeniu ilości plastiku w opakowaniach marek własnych. Do 2025 r. jego ilość ma zostać zredukowana o 20 proc. Do recyklingu natomiast będzie się nadawało 100 proc. opakowań marek własnych popularnej sieci dyskontów

Więcej o: