Koronawirus. Rząd zakazuje imprez masowych. Oto targi i konferencje, które się nie odbędą [LISTA]

Robert Kędzierski
Rząd zdecydował, że z uwagi na zagrożenie koronawirusem należy odwołać imprezy masowe. Poszczególni organizatorzy dostosowują się do decyzji władz i informują o przełożeniu lub anulowaniu zaplanowanych przedsięwzięć. Które na pewno się nie odbędą, a na które czas trzeba rezerwować w innym terminie?

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na wtorkowej konferencji prasowej, że w związku z  koronawirusem, rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. - Z naszych analiz wynika, że wirus nie ustąpi, jest w fazie ofensywnej, nastąpią przyrosty liczby zachorowań - argumentował szef rządu.

Z powodu koronawirusa nie odbędą się m.in. koncerty czy festiwale, niektóre targi i konferencje. Mecze piłkarskie będą mogły zostać rozegrane bez udziału publiczności. Jak należy rozumieć termin "impreza masowa"? To zależy, gdzie się odbywa i jaki ma charakter. Odwołane mogą być zarówno imprezy, w których udział weźmie więcej niż 1000 osób, jak i znacząco mniejsze - w których uczestniczyć miało kilkaset osób.

embed

Koronawirus powodem odwołania imprez masowych

Lista odwoływanych imprez masowych jest na bieżąco aktualizowana. W chwili pisania tego tekstu zawierała kilkadziesiąt pozycji.

Zobacz wideo Minister zdrowia potwierdza kolejny przypadek zachorowania na koronawirusa

W Warszawie, oprócz przeniesionych z minionego weekendu na czerwiec targów Motorcycle Show i European Tattoo Show, nie odbędzie się też m.in. Giełda Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki. Wstrzymano też sprzedaż biletów na eliminację do Konkursu Chopinowskiego.

W Krakowie zrezygnowano z konferencji "Nasze miasto. Nasza Planeta. Nasz dom!", terminowo nie odbędą się targi stomatologiczne Kradent - przełożono je z końcówki marca na koniec maja. W Katowicach, jak poinformowało redakcję Gazeta.pl biuro prasowe Spodka, w terminie nie odbędą się XXII Ogólnopolskie Targi Edukacja. Do tej pory obowiązujący termin 17-18 marca został zmieniony na 2-3 czerwca. W Spodku bez udziału publiczności odbędzie się też Turniej Finałowy Pucharu Mężczyzn w siatkówce - impreza będzie relacjonowana przez jedną ze stacji komercyjnych.

Kielce zdecydowały się przesunąć targi Agrotech. W jednym z największych wydarzeń tego typu miało w nich wziąć udział w połowie miesiąca nawet 75 tys. osób

We Wrocławiu, jak już informowaliśmy, nie odbędą się Mistrzostwa Programistów PLC. Odwołana została też XV Olimpiada Destination Imatination.

W Gdańsku przełożono Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii Amberif - odbędą się pod koniec czerwca, a nie w połowie marca.

Poznań zdecydował odwołać się nie tylko PKO Półmaraton, ale i przełożyć kilka targów. Wśród nich Targi Mieszkań i Domów (odbędą się w dniach 23-24 maja), Targi Salmed (nowy termin to 1-3 września), a także jedne z bardziej znanych targi Poznań Motor Show. Te przełożono na 18-21 czerwca.

Zobacz również:

W Zielonej Górze imprezy odwołano już w konsekwencji wykrycia pierwszego przypadku choroby COVID-19. W mieście nie odbędą się m.in. Targi Edukacyjne Absolwent 2020.

Bydgoszcz na koniec sierpnia przełożyła Międzynarodowe Sympozjum Alergii na Pokarmy,. Opole odwołuje targi Złota Rączka, a Automotive CEE Day zostały przełożone na połowę czerwca. Akademickie Targi Pracy i Gala Biznesu nie odbędą się.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Masz objawy? Sprawdź, gdzie powinieneś się zgłosić

Imprezy kulturalne również uległy odwołaniu. Wśród najistotniejszych wymienić trzeba eliminacje do festiwalu Pol'and'Rock (m.in. we Wrocławiu czy Gdańsku) czy koncert Carlosa Santany w Krakowie. Więcej informacji pod tym adresem.

Masz informacje o odwołanej imprezie masowej? Prosimy o informacje w komentarzu

Więcej o: