Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda: "Zamierzam wprowadzić rozwiązania łagodzące skutki spłaty kredytów"

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią koronawirusa Andrzej Duda podał ważną informację dla osób mających kredyty. "Zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych" - napisał prezydent na Twitterze.

Koronawirus w Polsce zmusza rząd do coraz bardziej zdecydowanych działań. Dzisiaj podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu placówek oświatowych na najbliższe dwa tygodnie. Zamknięte będą również kina oraz muzea. Koronawirus może być również zagrożeniem dla osób posiadających kredyty. W ich sprawie wypowiedział się Andrzej Duda. 

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda z ważną informacją do osób posiadających kredyty 

"Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców zw. z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy" - napisał prezydent RP Andrzej Duda na swoim Twitterze. 

Koronawirus w Polsce. Włoch również chcą wprowadzić specjalne rozwiązania dla kredytobiorców 

We Włoszech rząd obiecał pomoc tym, którzy ucierpią finansowo z powodu radykalnych metod walki z epidemią, w tym zawieszenie spłat hipotek. W ostatnich dniach rozmawiano na ten temat z bankami. Jak informuje "Financial Times", zawieszone mają być m.in. płatności podatkowe małych firm i osób fizycznych. Nie wiadomo, jak długo ma potrwać zawieszenie. W walkę ze skutkami epidemii koronawirusa zaangażowała się Unia Europejska, która utworzyła specjalny fundusz inwestycyjny o wartości 25 mld euro

W środę rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że liczba zakażonych osób wzrosła w Polsce do 25. Tutaj możecie przeczytać najważniejsze informacje dnia dotyczące koronawirusa >>

Zobacz wideo Minister zdrowia odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa
Więcej o: