Santander Consumer Bank planuje zwolnienia grupowe. Pracę straci 430 osób

Santander Consumer Bank przeprowadzi grupowe zwolnienia, które potrwają od 20 kwietnia 2020 roku do 31 marca 2021 roku. Pracę ma stracić maksymalnie 430 osób.

Do potwierdzenia informacji o fali zwolnień dotarł serwis bankier.pl. Powodem restrukturyzacji, w ramach której zlikwidowanych będzie 430 miejsc pracy, jest potrzeba poprawy efektywności oraz zmiana otoczenia rynkowego. Proces zwolnień rozpocznie się 20 kwietnia 2020 roku i potrwa praktycznie przez rok do 31 marca 2021 roku. 

Zobacz wideo Stan praworządności wpłynie na poziom inwestycji zagranicznych firm w Polsce?

Santander Consumer Bank zwalnia pracowników. To część procesu restrukturyzacji 

Celem restrukturyzacji ma być digitalizacja procesów komunikacyjnych z klientem, co wpłynie na ich tempo oraz efektywność. Co ciekawe, informacje o zwolnieniach pojawiały się już pod koniec ubiegłego roku. 

Bank reorganizuje stacjonarną sieć sprzedaży w celu odzwierciedlenia zmniejszającego się zapotrzebowania na obsługę kasową oraz inne operacje przeprowadzane w placówkach. Jednocześnie kładzie duży nacisk na rozwój procesów zdalnych, dostępnych zarówno w Internecie, jak i bankowości mobilnej, co wpływa na automatyzację wielu procesów back office i powoduje konieczność przeprowadzenia zmian również w centrali Banku. 

- tłumaczy w rozmowie z bankier.pl Dariusz Józefiak z biura prasowego Santander Consumer Bank. 

Plotki o sprzedaży polskiego oddziału Santander Consumer Bank zostały zdementowane 

W tym roku pojawiły się także informacje o tym, że Santander Consumer Bank ma w planach sprzedaż polskiego oddziału. Zostały zdementowane, gdyż bank wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym zaprzeczył pogłoskom. "Nie zamierzamy sprzedawać polskiego banku. Jest on tak samo ważną częścią naszej działalności jak jednostki w USA, Anglii czy Hiszpanii" - powiedziała wtedy Ana Botín, Przewodnicząca Grupy Santander, podkreślając rolę polskiego oddziału banku. 

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Więcej o: