Santander odpowiada na doniesienia o sprzedaży polskiego oddziału. Jest oficjalne oświadczenie banku

Pojawiły się doniesienia, że Santander chce sprzedać swój oddział w Polsce. Bank wydał oświadaczenie w tej sprawie, w którym zaprzecza. Santander Polska nie zostanie sprzedany, a bank podkreśla pozycję polskiego rynku.
Zobacz wideo

"Rzeczpospolita" oraz "Parkiet" podały w odniesieniu do Banku Santander że "pojawia się coraz więcej głosów, że hiszpańska grupa może zrewidować strategię dotyczącą obecności swojego banku w naszym kraju". Ponadto trzy źródła ze sektora bankowego informują, że jedną z opcji jest zbycie aktywów polskiej bankowości, podaje ISB. Dziennikarze twierdzą, że właścicielom Santander Bank Polska taki ruch mógłby się opłacić, ze względu na plany inwestycji w rynku Ameryki Południowej. Sprzedaż polskiego oddziału zagwarantowałaby odpowiednie środki na inwestycję w ten region, który jest dwukrotnie bardziej rentowny niż rodzimy rynek. Na te doniesienia oficjalnie odpowiedział sam zainteresowany. 

Santander Bank Polska nie jest na sprzedaż

Do całej sytuacji odniósł się Santander, który w swoim oświadczeniu odwołał się do konferencji prasowej z końca stycznia. 

Grupa Santander, główny akcjonariusz Santander Bank Polska nie planuje sprzedaży banku. Podczas niedawnej konferencji prasowej w dniu 29 stycznia Przewodnicząca Grupy Santander Ana Botín bardzo wyraźnie odniosła się do zaangażowania Grupy w Polsce. Pytana o przyszłość polskiej jednostki, powiedziała: "Nie zamierzamy sprzedawać polskiego banku. Jest on tak samo ważną częścią naszej działalności jak jednostki w USA, Anglii czy Hiszpanii

- czytamy w komentarzu Santander Bank Polska. 

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Więcej o: