Prezes PZU zrezygnował ze stanowiska. Paweł Surówka nie podał powodu

Prezes Grupy PZU Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Przyczyny jego decyzji nie są znane.
Zobacz wideo

Paweł Surówka z Grupą PZU był związany od 4 lat. Funkcję prezesa PZU pełnił przez 3 lata, wcześniej był prezesem PZU Życie. Jest absolwentem Université Panthéon-Sorbonne w Paryżu. Studiował również na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium. 

Bardzo dziękuję Pawłowi Surówce, który jako prezes spółki był twórcą strategii 'Nowe PZU – więcej niż ubezpieczenia'. Jej efektem są nie tylko rekordowe w giełdowej historii Grupy wyniki osiągnięte w zeszłym roku, ale i szereg innowacyjnych projektów

– powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej PZU Maciej Łopiński.

W czasie, gdy Paweł Surówka pełnił funkcję prezesa, zysk netto Grupy PZU podwoił się, z kolei wskaźnik ROE wzrósł o 40 proc., a składka przypisana brutto – o 20 proc.

Zmiany w zarządach PZU SA i PZU Życie SA

To nie jedyne roszady w Grupie PZU. Rezygnację z funkcji członka zarządu PZU Życie złożył Roman Pałac, do niedawna prezes tej spółki. Z kolei do zarządu PZU SA dołączyły Beata Kozłowska-Chyła oraz Małgorzata Kot.

W 2019 r. Grupa PZU osiągnęła najlepsze wyniki w swojej giełdowej historii. Zysk netto wyniósł 3 295 mln zł, sprzedaż – 24,2 mld zł, a zwrot na kapitale – 21,2 proc. Jednocześnie wskaźnik zaangażowania pracowników, według badania Kincentric Best Employers, sięgnął 51 proc.

Więcej o: