Prezes PZU zrezygnował ze stanowiska. Paweł Surówka nie podał powodu

Prezes Grupy PZU Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Przyczyny jego decyzji nie są znane.
Zobacz wideo

Paweł Surówka z Grupą PZU był związany od 4 lat. Funkcję prezesa PZU pełnił przez 3 lata, wcześniej był prezesem PZU Życie. Jest absolwentem Université Panthéon-Sorbonne w Paryżu. Studiował również na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium. 

Bardzo dziękuję Pawłowi Surówce, który jako prezes spółki był twórcą strategii 'Nowe PZU – więcej niż ubezpieczenia'. Jej efektem są nie tylko rekordowe w giełdowej historii Grupy wyniki osiągnięte w zeszłym roku, ale i szereg innowacyjnych projektów

– powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej PZU Maciej Łopiński.

W czasie, gdy Paweł Surówka pełnił funkcję prezesa, zysk netto Grupy PZU podwoił się, z kolei wskaźnik ROE wzrósł o 40 proc., a składka przypisana brutto – o 20 proc.

Zmiany w zarządach PZU SA i PZU Życie SA

To nie jedyne roszady w Grupie PZU. Rezygnację z funkcji członka zarządu PZU Życie złożył Roman Pałac, do niedawna prezes tej spółki. Z kolei do zarządu PZU SA dołączyły Beata Kozłowska-Chyła oraz Małgorzata Kot.

W 2019 r. Grupa PZU osiągnęła najlepsze wyniki w swojej giełdowej historii. Zysk netto wyniósł 3 295 mln zł, sprzedaż – 24,2 mld zł, a zwrot na kapitale – 21,2 proc. Jednocześnie wskaźnik zaangażowania pracowników, według badania Kincentric Best Employers, sięgnął 51 proc.

Więcej o:
Komentarze (23)
Prezes PZU zrezygnował ze stanowiska. Paweł Surówka nie podał powodu
Zaloguj się
 • lyjnin69

  Oceniono 9 razy 9

  "pissdzielce" przejęli SEZAM po PO, troche porozdawali , resztę ZAGRABILI dla siebie,
  a teraz spie...lają

 • zd46

  Oceniono 8 razy 8

  POLACY! KOCHANI RODACY !! Popatrzmy trzeźwym okiem przed wyborami prezydenckimii kto rządzi Polską? Polska została złupiona i podzielona na partyjne strefy wpływów, rodzinne kasty na wzór sekty, w których harcują niedoświadczone żółtodzioby, rodzinne niedouki z wykształconą nienawiścią, a które robią co chcą i jak chcą:
  -Ministerstwo Sprawiedliwości, Prokuratura, sądy, PZU, to strefa wpływu Ziobry z rodziną oraz mścicielami oraz partii „Solidarnej Polski” z tajnymi przybudówkami, zmierzającymi do przejęcia państwa i „wykopania” Kaczyńskiego,
  - szkolnictwo wyższe i uczelnie, to strefa wpływu „Porozumienia” Gowina i rycerzy „Opus Dei”,
  - państwowe banki, przemysł, to strefa wpływu Morawieckiego i „Polski Walczącej”,
  -media, służby specjalne w tym podsłuchy, inwigilacje, tworzenie fałszywych dowodów i oskarżeń – „łapa” PiS i Kamińskiego
  - medycyna i leczenie, to wpływy „Ordo Iuris” i kk,
  - wojsko, to strefa wpływu ludzi skupionych wokół Macierewicza i jego pokrętnych działań,
  - społeczeństwo oddane w „pacht” kk i biskupom oraz ich pedofilom,
  -rolnictwo „ardanowska domena” z cukrem oddane USA i „coca-coli”, podatek nie grożny Polakom, ale szkodliwy dla USA i Trumpa.
  TYLKO GDZIE MY, POLACY? Rozbiory były tylko zabawką w porównaniu z dniem dzisiejszym, nie mamy WŁASNEJ OJCZYZNY, co będzie z naszymi dziećmi i wnukami? Z naszym jutrem? Czy grozi nam tułaczka po świecie i kto nas przyjmie? Kto to przetnie, gdzie służby specjalne, gdzie NARÓD? Czy mamy dokonać narodowej SAMOZAGŁADY i to na własne życzenie? Nie pokonaly nas rozbiory, wojny a ma nas pokonać „oszalały starzec z kotami” obsesyjnie chory na władzę?

 • kemot_73

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli: walicie w ch... w TVP i Jacek wraca w glorii i chwale to teraz przejedziemy
  sie po spółkach - powiedział Mateusz i Adrian
  A Jarek na to: Speird....cie gó...arze!
  I sie towarzystwo rozbiegło z podkulonym ogonem.

 • adamtko

  Oceniono 5 razy 5

  Rotuj się kto może. Byle coś po rotacjach dla Jacka Ku...kiego się znalazło

 • zraluk7

  Oceniono 5 razy 5

  Znowu jakaś wojenka w mafii PIS?

 • zd46

  Oceniono 4 razy 4

  PZU, to "ziobrzydołek" a pani pałacowa Sadurska nie "w kij dmychał" pnie się do góry, Kotecka w pasierbicy PZU, brat Zioberka. Rodzinny klan, rodzinna kastai sekta chce zbierać owoce choćnie siała. Oni siejąkonflity i nienawiść.

 • cezaryk

  Oceniono 4 razy 4

  > Prezes Grupy PZU Paweł Surówka zrezygnował
  Zapewne zawiódł zaufanie Prezesa. Tego Prezesa.
  I usłyszał spie...j ty .uju albo spotkamy się z twoją rodziną. W mafii to normalne.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 3

  Prezes PZU rezygnuje zaraz po ogłoszeniu że państwowe banki (w tym Pekao SA zależny kapitałowo od PZU) odrodzą spłaty kredytów?

  Przypadek? Nie sądzę... Nikt nie chce brać na klatę konsekwencji decyzji starucha z Nowogrodzkiej całkowicie oderwanego od rzeczywistości.

 • justas32

  Oceniono 3 razy 3

  Zrezygnował ? Widocznie jakiś porządny człowiek ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX