"Wprost" likwiduje wydanie papierowe. Ostatni numer po 38 latach

Firma PMPG Polskie Media poinformowała o likwidacji wydania papierowego tygodnika "Wprost" wraz z początkiem kwietnia. W sprzedaży dostępny jest ostatni numer czasopisma, które w wersji drukowanej było obecne na rynku od 38 lat.

Jak podaje serwis branżowy wirtualnemedia.pl, ostatnie papierowe wydanie "Wprost", które jest dostępne w sprzedaży od poniedziałku 30 marca, liczy 108 stron, czyli o osiem więcej aniżeli do tej pory. Jego cena to 9,90 zł, czyli o 2 zł więcej od klasycznego wydania. Wydawca, czyli spółka PMPG Polskie Media, zdecydowała się także na zmniejszenie nakładu o ok. 10 tys. do 38,5 tys. egzemplarzy. Na okładce pisma znajduje się symboliczne zdjęcie zrobione w 1979 roku w Michigan Science Center, na którym widoczne są ruchome, jednokierunkowe schody.

Zobacz wideo Nie tylko Google. Jakie inne aplikacje mogą przydać się na twoim smartfonie?

- Kupując ostatnie papierowe wydanie „Wprost”, wesprzesz dziennikarzy, którzy rozpoczną tworzenie nowego, cyfrowego wydania tygodnika. Środki uzyskane ze sprzedaży tego wydania zostaną przeznaczone na budżet i honoraria autorskie nowej, cyfrowej redakcji „Wprost” i dla współpracujących z nią dziennikarzy - czytamy w papierowym wydaniu gazety. Jak zaznaczają twórcy pisma, przejście na e-wydanie jest również spowodowane dbałością o środowisko. Dzięki zaprzestaniu sprzedaży wydań papierowych tygodniowo oszczędzą las o powierzchni boiska piłkarskiego. 

Wprost z ostatnim papierowym wydaniem. Powodem decyzji spadek liczby egzemplarzy spowodowanych obecną sytuacją w kraju

PMPG Polskie Media o przejściu na e-wydania poinformował w minioną środę. Z funkcji redaktora naczelnego "Wprost" zrezygnował wtedy także Marcin Dzierżanowski. Za główny powód rezygnacji z wersji drukowanej podano ograniczenie liczby sprzedawanych egzemplarzy, a w konsekwencji spadek przychodów w związku z obecną sytuacją w kraju. 

Pogłoski o śmierci prasy drukowanej nie wydają się przedwczesne i przesadzone. Prasa, jaką znamy, odchodzi w przeszłość (...) Im szybciej przystosujemy się do nowej sytuacji, tym większe szanse na przetrwanie firmy. Mamy plan na zmianę i go dynamicznie wdrażamy. Marka „Wprost” jest liderem wśród serwisów internetowych tygodników opinii. I w tym kanale cyfrowej dystrybucji treści będzie się dalej rozwijać.

- zapowiadał Michał M. Lisiecki, założyciel PMPG oraz wydawca „Wprost”. Czasopismo będzie ukazywać się w wydaniu elektronicznym, w planach jest również rozwój projektów związanych ze stroną wprost.pl. 

Więcej o:
Komentarze (16)
"Wprost" likwiduje wydanie papierowe. Ostatni numer po 38 latach
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 22 razy 20

  Mimo pompowania kasy z państwowych spółek..

  Kolejna 'stadnina w Janowie'

  Dawno temu prenumerowałem Wprost - skończyłem jak je przejęli weseli chłopcy obecnej prawicy - zrobili to samo co z TVP...

 • keram2225

  Oceniono 21 razy 19

  koronawirus jest tylko preteksem. Od czasu jak pisowskie bydło dorwało się do tego zasłużonego tygodnia, nakład poleciał w dół. Pisowska hołota potrafi czytać tylko książeczki do nabożeństwa, a i to z trudem.

 • at-at-68

  Oceniono 15 razy 15

  "Jak zaznaczają twórcy pisma, przejście na e-wydanie jest również spowodowane dbałością o środowisko. Dzięki zaprzestaniu sprzedaży wydań papierowych tygodniowo oszczędzą las o powierzchni boiska piłkarskiego. "
  ....Pracownicy drukarni wraz z rodzinami całym sercem i dumą łączą się z twórcami pisma.

 • Witold S

  Oceniono 9 razy 7

  Ojej, to kto teraz da tytuł "Człowieka roku" komukolwiek kto jest przy władzy?

 • druga_wieza

  Oceniono 9 razy 7

  To jest upadek na raty. Nie wszystkie firmy upadają z hukiem. Są takie, co stopniowo się zamykają.

 • obserwator_z_davos

  Oceniono 6 razy 6

  Ok. 2004 roku Wprost był moim ulubionym tygodnikiem konserwatywno-liberalnym. Potem na zmianę, albo podlizywał się PiSowi, albo PO. Chyba dobrze, że kończą.

 • jan.go

  Oceniono 5 razy 5

  To nie jest wybitne pismo ale świat dla gazet drukowanych staje się okrutny jeden ze sztandarowych tygodników amerykańskich Newsweek nie wychodzi od 2012 r wcześniej padł Life 2007 to byli giganci Ten pierwszy przetrwał tylko w wersji elektronicznej Z czego będą zrzynać " dziennikarze " portali internetowych ?

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 10 razy 4

  Ojej, akurat tego nie rozdają w urzędach? A co to się stało? Ktoś się z władzą nie dogadał? A przecież tak wspaniałe czasopisma jak dorzeczy, gazetapolska i naszdziennik mają teraz taką "poczytność", że polityka się chowa. Chcieliście grać z władzą i przegraliście, może w fakcie będzie pół etatu. Powodzenia w normalnej robocie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX