Kursy walut 01.04 o godz. 7. Główne waluty cały czas bardzo drogie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 1 kwietnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,56 zł, natomiast dolar 4,14 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,30 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,12 zł.

We wtorek 31 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 1 kwietnia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.  

Średnie kursy walut NBP - wtorek 31.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - środa 01.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po niekorzystnym dla złotego początku tygodnia środowy poranek przyniósł uspokojenie na rynku walutowym. Na ten moment euro (4,56 zł), frank szwajcarski (4,31 zł) oraz funt szterling (5,12 zł) tylko nieznacznie zyskują na wartości (w górę o ok. 0,20 proc.), co należy przyjąć jako dobrą prognozę na resztę dnia. Stabilizacja nie jest do końca korzystna, gdyż każda z tych walut znajduje się obecnie blisko rekordu wartości. W dół spada natomiast kurs dolara (o 0,23 proc.), który kosztuje aktualnie 4,14 zł. Jeszcze tydzień temu jego wartość oscylowała na poziomie 4,30 zł. 

Zobacz wideo Aplikacje do zarządzania finansami

Kalendarza makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Dla euro istotna może okazać się publikacja wskaźników PMI dla przemysłu za marzec w największych gospodarkach strefy euro, czyli we Włoszech, Niemczech oraz Francji. W danych powinno być widoczne załamanie na rynkach. Jeśli chodzi o dolara, to na pierwszy plan rzucają się informacje o zapasach ropy naftowej, a także zbiór wskaźników dotyczących przemysłu w Stanach Zjednoczonych.  

Więcej o: