Jarosław Gowin podał się do dymisji. Jadwiga Emilewicz ma zostać wicepremierką

Spór o wybory prezydenckie 2020 stał się przyczyną rządowego trzęsienia ziemi. Jarosław Gowin, lider Porozumienia, podał się do dymisji. Nie oznacza to jednak końca koalicji. Nową rolę może zyskać Jadwiga Emilewicz - minister rozwoju.
Zobacz wideo Gospodarcze konsekwencje koronawirusa. Rozmowa z Pawłem Borysem

Jarosław Gowin, lider koalicyjnej partii Porozumienie, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, podał się do dymisji. To efekt konfliktu związanego ze sposobem i terminem przeprowadzania wyborów.

Wicepremier Jarosław Gowin podał się do dymisji. Porozumienie nie wychodzi z rządu

Dodał, że Porozumienie pozostaje w koalicji z PiS i Solidarną Polską -  nie wychodzi z rządu. Gowin wyjaśnił też powody swojej decyzji.

- Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy wprowadzenie poprawki z vacatio legis o trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji - powiedział w czasie konferencji prasowej w Sejmie Jarosław Gowin. 

Jarosław Gowin do dymisji, Jadwiga Emilewicz może zostać wicepremierką

Stanowisko Gowina ma szansę przejąć minister rozwoju. - Propozycja, by Jadwiga Emilewicz była wicepremierem, została "życzliwie przyjęta". Czekamy na formalną decyzję pana premiera - stwierdził Jarosław Gowin w Radiu Zet.

Więcej o: