Kursy walut 07.04 o godz. 7. Główne waluty nieznacznie tanieją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 7 kwietnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,56 zł, natomiast dolar 4,21 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,31 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,17 zł.

W poniedziałek 6 kwietnia Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 7 kwietnia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 06.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 07.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Obecny tydzień jest, jak dotąd, udany dla krajowej złotówki, która nieznacznie umacnia się względem wszystkich głównych walut. Najwięcej tracą funt szterling oraz dolar, których wartość spada na ten moment odpowiednio o 0,71 proc. i 0,40 proc. Waluta brytyjska kosztuje w tym momencie 5,17 zł - prawie najdrożej w tym roku, natomiast dolar 4,21 zł. 

Mniejsze straty we wtorkowy poranek notują euro oraz frank szwajcarski, które solidarnie tanieją o ok. 0,10-0,20 proc. Aktualnie trzeba za nie zapłacić 4,56 zł oraz 4,31 zł. Euro powoli oddala się od magicznej granicy 4,60 zł, która została już przekroczona pod koniec marca. Z kolei w przypadku franka nawet minimalny spadek wartości należy uznać za pozytyw, gdyż waluta traktowana jest jako  "bezpieczna przystań" i w czasach kryzysu oraz niepewności gospodarczej jej wycena zawsze będzie na wysokim poziomie. 

Zobacz wideo Na co powinny być przeznaczone pieniądze z podatku od cukru?

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym?

Na wartość franka szwajcarskiego wpływ mogą mieć marcowa stopa bezrobocia w Szwajcarii, natomiast dla funta istotne będą wskaźniki dotyczące rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o euro, to na pierwszy plan] wysuwa się spotkanie eurogrupy zaplanowane na godz. 12., podczas którego ministrowie finansów strefy euro będą dyskutować na temat obecnej sytuacji gospodarczej.