Kursy walut 24.04 o godz. 7. Główne waluty na stabilnym poziomie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 24 kwietnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,54 zł, natomiast dolar 4,22 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,32 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,21 zł.

W czwartek 23 kwietnia Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 24 kwietnia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 23.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 24.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Piątkowy poranek jest zapowiedzią raczej spokojnego końca tygodnia na rynku walutowym, gdyż główne waluty utrzymują się na stabilnym poziomie. W górę o ok.0,20 proc. rośnie na ten moment kurs dolara oraz funta szterlinga. Od połowy kwietnia waluta amerykańska wyceniana na 4,22 zł ustabilizowała swoją pozycję na poziomie ok. 4,20 zł. Ten niewielki wzrost może martwić w przypadku funta (5,21 zł), który zbliża się do tegorocznego szczytu wartości. Lekkie spadki (0,10 proc. w dół) notują euro oraz frank szwajcarski, ale nie wpłynęły one na zmianę w wycenie walut. W ich przypadku również można mówić o powolnej stabilizacji na poziomie odpowiednie 4,55 zł oraz 4,30 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Istotne dla wartości euro będą wskaźniki nastrojów biznesowych w kwietniu w Niemczech, czyli największej gospodarki strefy euro, natomiast na kurs funta wpłynąć mogą dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o dolara, to warto zwrócić uwagę na indeksy nastrojów konsumenckich oraz pozycje spekulacyjne ropy, złota czy gaz ziemny od CFTC. Przypominamy także, że podana zostanie do wiadomości marcowa stopa bezrobocia w Polsce, co może mieć wpływ na kurs złotego.

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]
Więcej o: