Czy 2 maja zrobimy zakupy? Odpowiadamy, jak będą otwarte sklepy w Święto Flagi

Od 2004 r. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Choć to święto wprowadzone ustawą, ten dzień nie jest dniem wolnym od pracy. Odpowiadamy, czy 2 maja będziemy mogli zrobić zakupy.

Jako, że Święto Flagi nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wszystkie sklepy spożywcze będą otwarte. Zamknięte pozostaną markety budowlane oraz galerie handlowe, które zostaną otwarte dopiero w kolejnych fazach znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Warto pamiętać jednak, że w najbliższy weekend nie będą obowiązywały już godziny dla seniorów między 10 a 12. Oznacza to, że zakupy będziemy mogli robić przez cały dzień w godzinach otwarcia placówek handlowych.

Majówka wypada w tym roku niefortunnie, ponieważ zaczyna się w piątek i kończy w niedzielę. To daje zaledwie jeden dodatkowy dzień wolny, a także nieco utrudnia zakupy. Ustawowo 1 maja, czyli święto pracy, jest dniem wolnym od pracy. Tak samo święto konstytucji 3 maja. Kiedy zrobimy zakupy w majówkę?

Zobacz wideo Jak głęboki będzie kryzys? Ocenia prezydent Poznania

Zakupy w majówkę. Czy sklepy są otwarte 1 maja?

W piątek 1 maja wszystkie duże sklepy i sieci handlowe będą zamknięte. Zakupy będzie można zrobić tylko w osiedlowych sklepach, gdzie za ladą stanie właściciel. Otwarte pozostaną również stacje benzynowe, kawiarnie, restauracje, lodziarnie czy cukiernie, oczywiście tylko na wynos, w związku z obostrzeniami.

Czy sklepy będą otwarte 3 maja? Święto oraz niedziela niehandlowa

W niedzielę 3 maja obowiązują takie same zasady, jak w piątek 1 maja. Sklepy pozostaną otwarte z wyłączeniem biznesów wyłączonych z ustawy o zakazie handlu. Nawet gdyby 3 maja nie wypadałby w tę niedzielę, to sklepy byłyby zamknięte w ten weekend, ponieważ najbliższa niedziela nie należy do jednej z nielicznych niedzieli handlowych. 

Więcej o:
Komentarze (13)
Czy 2 maja zrobimy zakupy? Odpowiadamy, jak będą otwarte sklepy w Święto flagi
Zaloguj się
 • narcystycznykanibal

  Oceniono 8 razy 6

  za kilka tysięcy lat Polska zniknie , zostaną za to cyfrowe artykuły z gazet . Archeologom z przyszłości spać nie daje czemu robienie zakupów w weekend było takie ważne żeby pisać o tym na każdym kroku....

 • kicunio1

  Oceniono 5 razy 5

  Ale czy mam przestawić zegar?

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 4 razy 4

  Kochani, czy to nie swoisty dzień świstaka?
  to już było. 5 dni temu...
  Dzisiaj jest 7.05. 11:44

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  może i będą ale nie napisaliście w którym roku wieku lub w podobnym czasookresie .

 • artau

  Oceniono 2 razy 2

  Majówkę to mamy od marca

 • race444

  Oceniono 3 razy 1

  A co bedzie za rok amargedon, koniec swiata ????? bo 1 Maja przypada w sobote, 2 Maja niedziela a 3 Maja poniedzialek. Czyli 3 dni bedzie wszystko pozamykane.

 • arkagawl

  0

  A dlaczego ten artykuł jest wciąż na 'jedynce'? Dziś mamy 9 maja...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX