Bon turystyczny "będzie miał postać karty prepaidowej". Na co będziemy mogli wykorzystać 1000 zł?

Polacy tegoroczne wakacje spędzą najprawdopodobniej w Polsce. Jeśli już wyjadą, to jedynie do kilku krajów. Rząd chce zachęcić do odpoczynku w polskich ośrodkach i uruchamia w tym celu nowy program. Na co będziemy mogli wydać 1000 zł w ramach bonu turystycznego? Wyjaśnia to gość Łukasza Kijka w programie "Studio Biznes".
Zobacz wideo Bon turystyczny o wartości 1000 zł. Za co będziemy mogli zapłacić?

Gościem programu "Studio Biznes" był Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju odpowiedzialny za turystykę. W rozmowie z Łukaszem Kijkiem, redaktorem naczelnym serwisów informacyjnych Gazeta.pl wyjaśnił, na jakich zasadach ma funkcjonować bon turystyczny.

Przypomnijmy, zgodnie z zapowiedziami, które składałaJadwiga Emilewicz na nowym rządowym programie skorzystają zarówno przedsiębiorcy - dostaną możliwość chociaż częściowego odrobienia strat, jak i Polacy - państwo dopłaci im do wakacji solidną kwotę. Przypomnijmy - wedle wstępnych deklaracji Gut-Mostowego Polacy wakacje spędzić będą mogli głównie w kraju. A jeśli już wyjadą, to jedynie do kilku krajów.

Bon turystyczny - co wiemy dziś? Wyjaśnia gość programu "Studio Biznes"

Jak konkretnie będą wyglądać rozwiązania określające zasady działania programu? Na chwilę obecną wszystkiego jeszcze nie wiemy. - Mam nadzieję, że w najbliższych dniach będzie prezentacja tego projektu. Wszystkie założenia, o których mówiliśmy, ale już nawet precyzyjne przepisy, są w przygotowaniu - stwierdził Gut-Mostowy.

Wiceminister zdradził, że bon będzie miał postać karty elektronicznej, z którą każdy posiadacz będzie mógł się udać do obiektu noclegowego. Za co nią zapłacimy? Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy.

Czytaj też: 1000 plus na wakacje. Bon turystyczny. Dla kogo? Jak z niego skorzystać?

Polecane dla Ciebie